Okunma

10 MB yer kaplayan Spotify Lite kullanıma sunuldu


09 Temmuz 2019 Salı 10:00
10 MB yer kaplayan Spotify Lite kullanıma sunuldu

Mayıs ayında, Spotify’ın daha az yer kaplayan ve düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan uygulaması Spotify Lite, beta sürümü olarak kullanıcılara sunulmuştu. Şimdi de Spotify, Spotify Lite uygulamasını tam sürüm olarak kullanıcılara sundu. Bu sayede telefonu yeteri kadar yüksek donanıma sahip olmayan kullanıcılar, Spotify’ı daha iyi bir deneyim ile birlikte kullanabilecek.

Spotify Lite neler sunuyor?

Spotify’ın Lite sürümü, özellikle güçsüz telefona sahip olan kullanıcıları hedef alıyor. Bunun yanı sıra telefonda depolama sıkıntısı yaşayan kullanıcılar için de, 10 MB yer kaplaması sayesinde, bir avantaj sağlayacak. Ayrıca kullanıcıların internet tarafında da ciddi derecede tasarruf edeceği söyleniyor.

Tabii düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyması uygulamanın işlevselliğinin de ciddi derecede azalması anlamına gelmiyor. Spotify’ın normal sürümündeki tüm özellikler Lite sürümünde de kullanılabilecek. Ancak bu özelliklerin farklı bir tasarım ile bizleri karşıladığını görüyoruz. Lite, normal Spotify’a göre daha sade ve kolay kullanışlı bir tasarım anlayışı ile geliyor.

Spotify Lite ülkemizde henüz kullanıma sunulmuş değil. Ancak kısa bir süre içerisinde ülkemizdeki kullanıcılar için de kullanıma sunulması bekleniyor. Uygulama ülkemizde kullanıma sunulduğunda bu link üzerinden indirebilirsiniz.

Uygulamanın yayınlandığı ülkeler şu şekilde sıralanıyor:

Brezilya, Kanada, Meksika, Arjantin, Peru, Şili, Kolombiya, Bolivya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua, Panama, Paraguay, Uruguay, Suudi Arabistan, Mısır, Cezayir, Lübnan, Fas, Tunus, Umman, Ürdün, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Güney Afrika, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Malezya ve Hindistan.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “10 MB yer kaplayan Spotify Lite kullanıma sunuldu”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Normal spotifydan daha güzel bence

" 10 MB yer kaplayan Spotify Lite kullanıma sunuldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 10 MB yer kaplayan Spotify Lite kullanıma sunuldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 10 MB yer kaplayan Spotify Lite kullanıma sunuldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "