Okunma

10 Milyon Kişi Yerini Bildirmeyi Seviyor


21 Haziran 2011 Salı 12:30
10 Milyon Kişi Yerini Bildirmeyi Seviyor

Genelde sosyal ağlar insanlara bilgisayar başında yeni yerler keşfetme imkanı sunarken Foursquare bu mantığı tam tersi şekilde kullanıcılara sundu.

Mobil cihazlar üzerinden yeni yerleş keşfetmenizi ya da bulunduğunuz mekanları arkadaş listenizle paylaşmayı sağlayan Foursquare bugün itibariyle dünya çapında 10 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Diğer Sosyal Ağlardan Farkı Nedir?

Facebook’un places (yerler) servisiyle iş modelini taklit ettiği Foursquare belki büyük rakipleri kadar kişiye hitap etmiyor. Ancak sosyal ağ pazarındaki büyük bir boşluğu yakalayan Foursquare’in üye ve sürekli kullanım oranı oldukça yüksek.

2 yıl içerisinde 10 milyon kullanıcıya ulaşan sistem 2010 yılına kıyasla yüzde 50 daha fazla büyüdü. Foursquare Amerika bazlı bir site olmasına rağmen, kullanıcılarının yüzde 60 dünya vatandaşlarından oluşuyor.

Facebook’ta ise bu üye profilinin yüzde 55 ABD vatandaşından oluştuğunu görebiliyoruz.

:: Foursquare’i tercih ediyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 10 Milyon Kişi Yerini Bildirmeyi Seviyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 10 Milyon Kişi Yerini Bildirmeyi Seviyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 10 Milyon Kişi Yerini Bildirmeyi Seviyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "