Okunma

10 yıl önceki Twitter akışı nasıl gözüküyordu?


25 Mayıs 2018 Cuma 14:00
10 yıl önceki Twitter akışı nasıl gözüküyordu?

Bildiğiniz üzere Twitter oldukça güçlü arama ayalarına sahip. Peki, bu arama özelliğini kullanarak 10 yıl önceki Twitter akışı nasıl gözüküyordu bir bakmak ister misiniz?

Geçmişteki Twitter akışı şaşırtıyor!

Kickstarter ve daha birçok ünlü sitenin kuruluşunda yer alan Andy Baio, attığı tweet ile akışınızın 10 yıl önceki halini görmenizi sağlayacak bir bağlantı paylaştı. Bu bağlantı ile karşınıza çıkacak geçmişteki Twitter akışını gördüğünüzde şaşıracağınızı ve eğleneceğinizi garanti ediyoruz. Neden mi?

Bu bağlantıdan erişebileceğiniz akışta öncelikle ortamın oldukça sakin olduğunu göreceksiniz. Öncelikle Retweet ve beğeni sayısı ciddi anlamda düşük. Bu dönemde platform otomatik retweet özelliğini de henüz duyurmamıştı ve insanlar bunu elle yapman zorundaydı. Ayrıca, yanıtlar veya bağlantı ön izlemeleri de ortada yok. TwitPic ve TinyURL gibi mazide kalmış sosyal medya servislerini de görmek tam bir nostalji. Bu arada 10 yıl önce hesap açmamış olsanız bile bugün takip ettiğiniz hesaplarla bağlantılı olarak yine bu aramadan faydalanabiliyorsunuz.

Yine 10 yıl önce henüz platformun nasıl kullanılacağı konusunda da tam bir bilincin oluşmadığı görülüyor. Ayrıca, medyanın da platformdaki eksikliği gayet hissediliyor. Daha çok durum güncellemesi yapıldığı ve kullanıcıların birbirleriyle olan diyaloglarının tamamen farklı olduğunu direk fark edebiliyorsunuz.

Bu arada paylaşılan bağlantıdaki tarihleri değiştirerek akışı farklı şekillerde görme şansınızın olduğunu da belirtelim. Sizin geçmişteki akışınızla ilgili yorumlarınız neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “10 yıl önceki Twitter akışı nasıl gözüküyordu?”

  1. çağrı c. dedi ki:

    filter:follows until:2006-03-22 -filter:replies

    bunu yapıştırdığınız zaman ilk twitleri görebiliyorsunuz gerçekten güzel bir şey.

" 10 yıl önceki Twitter akışı nasıl gözüküyordu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 10 yıl önceki Twitter akışı nasıl gözüküyordu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 10 yıl önceki Twitter akışı nasıl gözüküyordu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "