Okunma

10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağmaladı!


27 Şubat 2019 Çarşamba 15:02
10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağmaladı!

Son iki yıldır yüzde 49 gelir büyümesi ile dünyanın en hızlı büyüyen dijital operatörü olmayı başaran Turkcell, geçen yıl Mobil Dünya Kongresi’nde paylaştığı dijital ihracat hedefi doğrultusunda attığı önemli adımları, bu yıl yine aynı etkinlikte yaptığı bir basın toplantısıyla açıkladı.

OTT ve telekom yeteneklerini başarıyla birleştirerek telekom sektörüne yepyeni bir soluk getiren Turkcell, grup şirketi Lifecell ile Türkiye, Belarus, Ukrayna, KKTC, Moldova ve Almanya’daki müşterileri ile daha güçlü ilişkiler kurmayı sağlayan 1440 stratejisinin yeni işbirlikleriyle birlikte toplam 9 operatör tarafından hayata geçirileceğini açıkladı.

Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalacak vizyonu devam ediyor

Lifecell’in dijital servisleri Türkiye’de Turkcell, KKTC’de Kuzey Kıbrıs Turkcell, Belarus’ta BeST, Ukrayna’da Lifecell, Almanya’da Lifecell Europe ve Moldova’da Moldcell’in ardından Arnavutluk’ta ALB Telecom, Nepal’de CG Corp Global, Karayipler’de ise Digicel ile birlikte toplam 39 ülkede kullanılmaya başlanacak. Hayata geçen işbirlikleri sayesinde Türkiye’nin uygulamaları toplamda yaklaşık 320 milyon kişinin yaşadığı bir pazara açılmış oluyor.

Barselona’da gerçekleşen basın toplantısında, bir yılda kat edilen mesafeyi basın mensuplarıyla paylaşan Turkcell Genel Müdürü ve Lifecell İcra Kurulu Başkanı Kaan Terzioğlu ile 1440 stratejisini konuştuk. İyi seyirler!

Basın toplantısında konuşan Digicel Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Denis O’Brien ise şunları söyledi:

“Bugün, dijital geleceğimize doğru çok büyük bir adım attığımız gerçekten heyecanlı bir gün. Müşterilerimizin dijital hayat ortakları haline dönüşeceğimiz yolculuğu başlatarak, sadece altyapı sağlayıcısı olmanın ötesine geçiyoruz. Tüm dünyada LTE ve fibere yaptığımız önemli yatırımlar ve inovatif dijital servislerimiz sayesinde dijital hayatlarını en iyi şekilde sürmek isteyen müşterilerimizin hayal güçlerini yakalayabilmek ve onları anlamlı bir şekilde daha güçlü kılmayı hedefliyoruz” dedi.

Yeni Lifecell işbirlikleri ise şu şekilde:

• 3 milyon nüfusu olan Arnavutluk’taki en eski telekomünikasyon şirketi ALB Telecom, işbirliği kapsamında Lifecell’in ilk aşamada BiP ve Lifebox, sonrasında ise fizy, Yaani, OKUDO ve kopilot servislerini müşterilerine sunmaya başlayacak.

Turkcell ve Digicel ise Ocak 2019’da imza attıkları bir işbirliği kapsamında, telekom yeteneklerini birleştirmeye kararı aldılar. Karayipler, Orta Amerika ve Pasifik’te 31 ülkede faaliyet gösteren Digicel Group müşterilerine Lifecell’in dijital servislerini sunarak kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sağlayacak. Digicel müşterileri anlık mesajlaşma platformu BiP ile iletişim kuracak, fizy ile müzik dinleyecek, TV+ izleyecek ve dijital yayıncılığın öncüsü OKUDO okuyacak.

• Lifecell Nepal’in başkenti Katmandu’da CG Group’un parçası CG Corp Global’le önemli bir anlaşmaya imza attı. Yapılan diğer anlaşmalardan farklı olarak Lifecell ve CG Corp Global, Nepal’in ilk dijital operatörünü hayata geçirecek. Yaklaşık 30 milyon potansiyel müşteriye ulaşacak olan operatör, bünyesinde ilk aşamada BiP, Lifebox, fizy, TV+, OKUDO ve Hızlı Giriş dijital servislerini bulunduracak.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum - “10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağmaladı!”

 1. huseyinceylan dedi ki:

  Müşterilerini de yağlıyorlar, biliyoruz. Yoksa bu fiyatları nasıl güzellikle kabul ettirsinler 😀

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  birde yağlasa neler olacak. başlığı düzelt editör!

 3. Anonim dedi ki:

  Turkcel diğer adı Ensacell önce kendi ülkesindeki müşterilerini yağmalamayı bıraksın. Haramileri geçtiler. Birde bu adam da hic CEO kalitesi yok. Kaba saba konuşmalar. Rezillik

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yağlamıştır ya bi daha bakın

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnsanların görünüşleri ile ilgili kötü konuşmayın. Allah’ın zoruna giderse, çocuklarınız bunun bedelini ödeyebilir. Tedbirli ve düşünceli olalım. Turkcelle sõvmeye devam…

 6. stinghardyzz dedi ki:

  Yağmalamadır o yağlama olsa duramazsın

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  turkcell gibi güzelim bir şirketi mahvetti, umarım yakında gider.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Süreyya kralı çok özlüyoruz:(

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Abi milleti türkcell ile pahalı hayata alıştı resmen, kontör dk net ve interneti paylaşma paralı yapan turkcell, bence bir anda 20 milyon kişi hattı başka iletişime taşısa turkcell baya birşeyler yapar fiyatlarda ve wifi paylaşım paralı olmaz

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bütün shiftdelete çalışanları da bilir ki Sayın Süreyya Ciliv bir dehaydı, bu adamsa tam bir vasat. bunu da bilirsiniz.

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kimseyi tipiyle yargilamak istemem sonucta herkesi allah yaratti ama bu adam bakinca surekli gulesim geliyor 🙂

 12. Ali dedi ki:

  Turkcell Dikkat !!!

 13. Kupa Beyi dedi ki:

  Yağlamadı nedir acaba?

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Başlıktaki hata manidar olmuş

 15. Anonim dedi ki:

  10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağlamadı!

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Telekom bizim oraya iki mühendis gönderip bir direk diktiremedi yıl 2019!!!

 17. Anonim dedi ki:

  Yağmaladı yağlamadı değil.

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sormadiniz mi ne zaman birakacakmis guzelim turkcell’i?

 19. Anonim dedi ki:

  Yağmaladı olacaktı galiba.. haber başlığı

 20. Teknoloji Dostu dedi ki:

  “YAĞLAMADI” demişssiniz ????

 21. Anonim dedi ki:

  İndim derelerine bilmem nerelerine, kaytan bıyıklarımı sürsem nerelerine 😀

 22. Anonim dedi ki:

  sanki diğerleri analog mu çalışıyor?

" 10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağmaladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağmaladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 10 yılda 3 şirket dünyanın tüm verisini yağmaladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "