Okunma

100 Bin Dolarlık Ödül için Son Günler!


30 Kasım 2015 Pazartesi 21:30
100 Bin Dolarlık Ödül için Son Günler!

Bulut tabanlı yazılım geliştirme platformu Koding, bu sene ikincisini düzenlediği online hackathon ile toplamda 150 bin dolar ödül dağıtıyor. Yazılımcıların 48 saat içinde önceden belirlenen konularda bir proje geliştireceği hackathon için son başvuru tarihi 9 Aralık!

Sinan ve Devrim Yaşar tarafından ABD’de kurulan ve bugüne kadar 20 milyon dolar yatırım alan teknoloji şirketi Koding; ‘Global Virtual Hackathon 2015’ adını verdiği etkinlikte yazılım geliştiricileri bir araya getiriyor ve toplamda 150 bin dolar ödül dağıtıyor.

15-11/30/hackathon.png

Toplamda 150 bin dolarlık ödül!

Yazılımcıların ister tek başlarına isterlerse de takım olarak başvuru yapabileceği etkinliğe dünyanın her yerinden katılım gösterilebiliyor. Katılımcıların veri görselleştirme, üretkenlik uygulaması ve mobil oyun konuları üzerine proje geliştirecekleri etkinlikte juri tarafından birinci seçilen ekip 100 bin doların sahibi olacak. Etkinlikte toplamda ise 150 bin dolar ödül dağıtılacak.

Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen online hackathon’a 60 binin üzerinde başvuru gelmiş, birincilik ödülünü ise Almanya’dan kodlama öğrenmek isteyenlere özel online oyun geliştiren WunderBruders ekibi kazanmıştı.

Koding’in tamamen online olarak düzenlediği yazılım yarışmasıyla ilgili tüm detayları etkinlik sitesinde bulabilirsiniz.

:: Koding tarafından düzenlenen hackathon etkinliğine katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 100 Bin Dolarlık Ödül için Son Günler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 100 Bin Dolarlık Ödül için Son Günler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 100 Bin Dolarlık Ödül için Son Günler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "