Okunma

100 GB’lık Disk Olur mu?


12 Eylül 2009 Cumartesi 09:24
100 GB’lık Disk Olur mu?

Blu-ray disk piyasasının, beklenilen çıkışını 2010 senesi içerisinde yapması bekleniyor. Sektörde, blu-ray oynatıcılar giderek daha uygun fiyatlarda raflarda kendilerine yer bulurken, disk ortamında da gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Sharp’ın duyurduğu yeni blu-ray diskler kelimenin tam anlamıyla dudak uçuklatan cinsten. Disk, tam 100 GB kapasiteye sahip.

Japonya Uygulamalı Fizik Topluluğu‘nda gerçekleştirilen bir sunumda Sharp, 500 MiliWatt mor ötesi ışın yayınımı ile disklere lazer ışınları gönderme teknolojisini geliştirdiklerini ve böylece 8x hızında 4 katmanlı bir blu-ray diski geliştirdiklerini açıkladı. Firmanın bu açıklaması üzerine blu-ray piyasasının bir hayli hareketlenmesi bekleniyor.

:: 100 GB Disk’iniz olsa ne yapardınız?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 100 GB’lık Disk Olur mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 100 GB’lık Disk Olur mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 100 GB’lık Disk Olur mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "