Okunma

100 Milyon Kişi Tweetliyor


10 Eylül 2011 Cumartesi 15:00
100 Milyon Kişi Tweetliyor

2011 yılında aktif kullanıcı sayısı %82 artış göstererek 100 milyonu geçen Twitter’ın yükselişi sürüyor. CEO Dick Costolo’nun açıklamalarına göre aktif kullanıcı ile işaret edilen şey, ayda en az 1 kez siteye giriş yapmış kullanıcılar.

Açıklamadaki önemli noktalardan birisi de bahsi geçen bu 100 milyon kullanıcının yaklaşık yarısının her gün siteye giriş yapıyor olması.

Siteye kayıtlı kullanıcı sayısının 200 milyon civarında olduğu düşünülürse her iki hesaptan birinin terk edilmiş olduğu gibi bir sonuca da varabiliriz.

Sosyal ağların kralı Facebook‘ta ise 750 milyon kayıtlı kulanıcı bulunuyor.

:: Twitter kullanıyor musunuz? Sizce yükselişi sürecek mi?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “100 Milyon Kişi Tweetliyor”

  1. ethem dedi ki:

    facebook un hesapları fasa fiso benim arkadaşımın 15 tane hesabı var tabi hepsini kullanmıyor sadece 3 ünü kullanıyor. tweeter a gelince birtane hesabım var işte devlet adamlarından bazılarını takip ediyorum buda bana onların daha yakın oldukları hissi uyandırmasından başka birşey katmıyor.

  2. MirAge42 dedi ki:

    Yavaş yavaş yükselişte diğer firmalarında dikkatini çekmiş durumda. Zamanla çok iyi yerlere gelebilir. Çizgisini bozmadan ve satılmadan durabilirse.

" 100 Milyon Kişi Tweetliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 100 Milyon Kişi Tweetliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 100 Milyon Kişi Tweetliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "