Okunma

1045’le En Çok Almanya’yı Aradık


13 Temmuz 2009 Pazartesi 15:20
1045’le En Çok Almanya’yı Aradık

1045 hizmetinin sunulmaya başladığı 2007 Eylül ayından beri en çok aranan ülke Almanya oldu. 1045‘i tuşlayarak gerçekleştirilen her 5 uluslararası aramanın biri Almanya ile yapıldı ve arayanlar %37 oranında tasarruf elde etti. 1045 kullanıcılarının en çok aradığı bir diğer ülke ise ABD.  Almanya ve ABD, en çok aranan ülkeler sıralamasında açık farkla önde bulunuyor. Bu ülkeler dahil diğer tüm Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya, Çin, Kanada ile şehiriçi fiyatına yani dakikası sadece 7 Kuruş‘a konuşuluyor. Örneğin, 1045 kullanarak Almanya aranırken telefon numarası 1045 0049… şeklinde tuşlanıyor. 1045 kullanmak ve telefon faturasında %80‘e varan oranında tasarruf sağlamak için abonelik ya da herhangi bir sözleşme veya başvuru yapmak gerekmiyor.

2006 yılında toplam sabit telefon trafiğinin sadece %0,9’unu oluşturan uluslararası aramalar, rekabet ortamının getirdiği avantajlı tarifelerin etkisiyle 2008 yılı sonunda iki katından daha fazla bir artış göstererek %2’ye ulaştı.

 

Sabit telefon hizmetleri pazarının 2004 yılında rekabete açılmasından önce Almanya aramalarının dakikası yaklaşık 1,2 TL‘den ücretlendirilirken bugün bu tutar sadece 7 Kuruş’a indi. Dolayısıyla eskiden çekinerek yaptığımız ve çoğunlukla kısa kesmek zorunda hissettiğimiz yurtdışı aramalarımızın dakikası artık şehiriçi arama seviyesinde. Alternatif işletmecilerin uzak mesafe telefon hizmeti sunmaya başlaması şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonu aramalarında önemli oranlarda indirimler yapılmasına neden oldu. Ne yazık ki aynı avantajlı tarifeleri halen rekabete açık olmayan şehiriçi görüşme hizmetlerinde görmek mümkün değil.

:: 1045 servisini kullandınız mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 1045’le En Çok Almanya’yı Aradık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 1045’le En Çok Almanya’yı Aradık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 1045’le En Çok Almanya’yı Aradık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "