Okunma

Facebook bu tarihte boykot edilecek!


09 Nisan 2018 Pazartesi 12:00
Facebook bu tarihte boykot edilecek!

Cambridge skandalıyla gündemden bir türlü düşmeyen Facebook, Mark Zuckerberg’ün ifade vereceği gün 24 saatlik bir boykota maruz kalacak. Operation Faceblock hareketi şirketin tüm uygulamalarını kapsayacak.

Facebook boykotu neden düzenleniyor?

Yaşanan skandalla birlikte 87 milyon kullanıcının bilgilerinin izinsiz olarak paylaşıldığının ortaya çıkmasıyla birlikte, bazı kullanıcılar (Buna ben de dahilim.) Facebook hesaplarını kapatarak tepki verdi. Bazıları ise günlük hayatlarına son derece entegre olması sebebiyle hala hesaplarını kullanmaya devam ediyor. Fakat bu tepki göstermek istemedikleri anlamına gelmiyor.

facebook boykotu

11 Nisan tarihinde düzenlenecek duruşmada ifade vermesi beklenen Mark Zuckerberg’ü o tarihte bir de başka sürpriz bekliyor. Zira Operation Faceblock hareketi o gün gerçekleştirilecek ve 24 saat boyunca Facebook, Facebook Messenger ve Instagram hesaplarının bloke edilmesini temsil ediyor olacak.

Yani siz de sosyal medya devine tepkinizi bir nebze de olsa göstermek istiyorsanız, Faceblock Operasyonu adındaki bu harekete katılabilir ve 11 Nisan tarihinde tüm Facebook ile ilintili sosyal medya hesaplarınızı geçici bir süreyle dondurabilirsiniz.

:: Operation Faceblock hareketine katılmayı düşünüyor musunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Facebook bu tarihte boykot edilecek!”

  1. bir insan dedi ki:

    Zaten insanı asosyalleştiren ve zaman kaybından başka değildir Facebook

" Facebook bu tarihte boykot edilecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Facebook bu tarihte boykot edilecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook bu tarihte boykot edilecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "