Okunma

11. Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Buldu


21 Mayıs 2014 Çarşamba 12:45
11. Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Buldu

TÜBİTAK, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve TÜSİAD işbirliğiyle Türkiye’nin teknoloji geliştiren ülkeler arasında yer almasını sağlamak, yenilikçi ürünleri teşvik etmek amacıyla yapılan yarışmaya, 198 proje başvurdu. Bu sene yarışma tarihindeki en yüksek sayıya ulaşılarak, değerlendirmeye alınan 150 başvurudan 29’u finale kaldı.

Ödüller, 21 Mayıs 2014 tarihinde TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altınbaşak, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ultav ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz’ın katılımıyla düzenlenen törende sahiplerini buldu.

Teknoloji Ödülleri kapsamında finale kalan 29 proje arasından ödül alanlar

– Teknoloji Büyük Ödülü: Aselsan Elektronik San. A.Ş. / Avcı Kaska Entegre Kumanda Sistemi

– Büyük Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü: Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. / Raylı Toplu Taşıma Sistemi Tasarımı ve İmalatı

– Büyük Ölçekli Firma Süreç Kategorisi Ödülü: Greenway Güneş Sistemleri Enerji Üretim Sanayi Tic. A.Ş. / Kule Tipi Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi Sistemi

– Orta Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü: Arkel Elektrik Tic. LTD. ŞTİ/ ARCODE Bütünleşik Asansör Kontrol Sistemi

– Küçük Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü: Elmed Elektronik ve Medikal Sanayi ve Ticaret A.Ş. / Fleksible Üreteroskopi İle Böbrek Taşı Kırma Robotu

– Mikro Ölçekli Firma Ürün Kategorisi Ödülü: Novitas Yapı Tekn. Müh. ARGE Bilişim Yazılım Taah. ve Tic. Ltd. Şti. / Jeodezik Afet Evi Tasarımı ( Jeodezik Kubbe ve Serbest Formlu Yapı Sistemleri)

– Mikro Ölçekli Firma Süreç Kategorisi Ödülü: Akış Isı ve Yanma Teknolojileri Tic. / Endüstriyel Seri Üretimlerde Uygulanan Nitrürleme Sürecinin İyileştirilmesi

:: Sizce ülkemiz, teknolojiye gerektiği kadar değer veriyor mu?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 11. Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Buldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 11. Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Buldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 11. Teknoloji Ödülleri Sahiplerini Buldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "