Okunma

12 GB’lık Dev Bellek Takımı


30 Mayıs 2009 Cumartesi 21:19
12 GB’lık Dev Bellek Takımı

Intel’in Core i7 ile beraber üç kanal bellek teknolojisini getirmesi bellek üreticisi firmaların önünü açtı. Bu firmalardan biri olan Kingston’un daha önceden toplamda 6 GB kapasiteye sahip 3 x 2 GB HyperX bellekleri bulunuyordu. Şimdi ise Kingston 3 x 4 GB kapasiteye sahip HyperX belleklerini kullanıcların beğenisine sunuyor. DDR3 üç kanal teknolojisini detekleyen bu bellekler 1600 MHz çalışma frekansına sahip.

Intel XMP SPD için genişletilerek dizayn edilen bu belleklerin CL değerleri ise 9-9-9-27. Belleklerin güç gereksinimi ise üç kanal modu bulunan Intel Core i7 sisteminin çalışması için gerekli olan 1,65 volt. Ürünün beklenenin üstünde performans vereceği kesin. Tek kötü yanı ise oldukça yüksek olan 1484 Euro’lık fiyatı.

:: DDR2 mi? DDR3 mü?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “12 GB’lık Dev Bellek Takımı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Servet Değerinde…

" 12 GB’lık Dev Bellek Takımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 12 GB’lık Dev Bellek Takımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 12 GB’lık Dev Bellek Takımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "