Okunma

120 Yıllık Animasyon Makinesi Güncellendi


18 Kasım 2013 Pazartesi 07:00
120 Yıllık Animasyon Makinesi Güncellendi

1894 yılında mucit Herman Casier tarafından tasarlanan ve ard arda sıralanan fotoğrafları bir kol yardımıyla döndürerek hareketli görüntü sunmaya yarayan aygıt, Torino merkezli bir İtalyan şirketi tarafından Giphoscope adıyla yeniden üretildi.

Giphoscope‘un tanımlaması da tam olarak şu şekilde: Analog GIF makinesi. GIF formatlı görselleri hatırlıyor musunuz? Hareket eden, düşük çözünürlüklü fotoğraflar… İşte bu görsellerin yarattığı etkiyi yaratıyor bu ilginç aygıt.

Retrofütüristik

Gerek var mıydı? Bu sorunun yanıtını şirketin satış performansı gösterecek, ancak GIF formatlı görüntülere farklı bir bakış açısı getiren Giphoscope‘un dijital görüntü ve elektrik devreleri denklemi ile çevrelenmiş günümüz koşulları için sadece “dekoratif” bir anlamı olması muhtemel. Peki aygıtın detaylarında neler gizli?

Alimünyum bir çerçeve içinde, yine alimünyum dişlilerle dönen çok sayıda fotoğraf şeklindeki çalışma prensibinin motoru ise insan eli. Cihazın fiyatı oldukça yüksek; modern anlayışla tasarımlanmış, lüks evler için ilginç bir oyuncak olması bekleniyor.

Şirkete web sitesi üzerinden soru yöneltmek, bilgi almak ve sipariş vermek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

:: Giphpscope hakkında düşünceleriniz neler?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “120 Yıllık Animasyon Makinesi Güncellendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  “ios vs android” haberleri bitti galiba.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sdn gittilkçe acaip haberler yapıyor seviyorum:)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  aydınlandım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bende bunu bekliyordum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ilginç

 6. SDN Okuru dedi ki:

  çok hoş bir haber teşekkürler

" 120 Yıllık Animasyon Makinesi Güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 120 Yıllık Animasyon Makinesi Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 120 Yıllık Animasyon Makinesi Güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "