Okunma

123 bin Tesla Model S geri çağrılıyor!


30 Mart 2018 Cuma 14:30
123 bin Tesla Model S geri çağrılıyor!

Yakın zamanda kredi notu düşürülen Tesla, şimdi de 123 bin Model S otomobilini geri çağırarak Bu kadar fazla Tesla Model S elektrikli otomobilin geri çağrılması aynı zaman şirket için de bir ilk olmasıyla dikkat çekiyor.

Tesla Model S elektrikli otomobiller neden geri çağırıldı?

Tesla, yüz binin üzerindeki otomobilini hidrolik direksiyonlarda keşfettiği bir sorun sebebiyle tamire çağırmış durumda. Hidrolik direksiyon cıvatalarında aşırı korozyon gözlemlendiği ve bundan etkilenen müşterilere bilgilendirme yapıldığı ifade ediliyor.

Etkilenen Model S’ler ise Nisan 2016 öncesinde üretilenler. Özellikle soğuk iklimlerde kullanılan kalsiyumlu veya magnezyumlu yol tuzunun bu otomobilleri etkileyebileceği belirtiliyor. Şirket, bugüne kadar bu sorundan kaynaklı bir kaza veya yaralanma olmadığına ise vurgu yapıyor.

Tesla Model S

Civataların arızalanması durumunda hala otomobilin yönlendirilebileceği ancak güç desteğinin kaybı veya azaltılması sebebiyle daha fazla kuvvet uygulanması gerekeceği açıklanıyor. Ayrıca, bundan dolayı düşük hızlarda otomobilin sürülmesinin veya paralel park edilmesinin de güçleştiği paylaşılıyor. Daha küçük direksiyon hareketleri gerektiren yüksek hızlarda ise sorunun etkili olmadığı söyleniyor. Tamirin ise 1 saat içerisinde tamamlandığını belirtelim.

:: Tesla elektrikli otomobillerde çıkan bu sorun hakkında düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 123 bin Tesla Model S geri çağrılıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 123 bin Tesla Model S geri çağrılıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 123 bin Tesla Model S geri çağrılıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "