Okunma

13 Yıllık Virüsün Dönüşü!


17 Eylül 2007 Pazartesi 13:00
13 Yıllık Virüsün Dönüşü!
Stoned.Angelina virüsünün, çıktığı 1994 yılından sonra gittikçe nesli tükenmeye başlasa da bir şekilde yeni işletim sistemlerine bulaşabildiğini gösterdi. Artık virüsün nereden zuhur ettiği belli olmasa ve bulaştıktan sonra işlevsiz kalsa da hâlen yayılabiliyor olması ilgi çekici bir durum. Zira 13 yıllık süre içinde Windows’un 5-6 sürümü çıktı ve işletim sistemleri birkaç defa kendisini teknik anlamda yeniledi.
Belirtilenlere göre, Medion şirketi tarafından Almanya ve Danimarka‘da satılacak yüz bin kadar bilgisayarda görülen/olduğu düşünülen durum gayet zararsız. bazı antivirüs yazılımları da artık nesli tükendiği düşüncesiyle bu virüsün kimlik bilgilerini veri tabanlarından çıkarttıkları için bu tür bir bulaşma durumu söz konusu oluyor. Güvenlik şirketleri bu zararsız görünen vakanın yayılmasını engellemek için temizleme programları hazırlıyor.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “13 Yıllık Virüsün Dönüşü!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Microsofta kapak olmuş gibi biraz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  beni guldurdunuz halal olsu 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Stoned virüsü bir ara Microsoft’un MS-DOS 3.3 versiyonunu satın aldığınızda hediye veriyordu. 🙂 Bunu kurmadan önce mutlaka disketleri temizleyip müşterilere kuruyorduk 🙂 Hey gidi günler hey. Tabi yeni nesil bilmez o günleri. Windows çocukları ne de olsa 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kralın Dönüşü 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hey gidi ***** hey.
  Eski günleri hatırladım.. off off
  helal olsun bu efsanevi virusun geri dönmesine sevindim 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  hey gidi bea! eski toprak ne de olsa …

 7. SDN Okuru dedi ki:

  msft, vista değil allame-i cihan versiyonu çıkarsa yine de beş para etmez bi işletim sistemleri zinciri
  sahibi tabi aynı zamanda da saadet zinciri sahibi:)
  ubuntu, pardus bunlar dururken en fazla gülerim bu habere de hala bunu kullananlara da.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun

" 13 Yıllık Virüsün Dönüşü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 13 Yıllık Virüsün Dönüşü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 13 Yıllık Virüsün Dönüşü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "