Okunma

Bir Gazete Daha İnternetin Yolunu Tuttu


17 Mart 2009 Salı 11:38
Bir Gazete Daha İnternetin Yolunu Tuttu

İnternetin gazete okuma alışkanlıkları üzerine etkileri uzun süredir tartışıladursun, son zamanlarda basılı versiyonunu iptal edip sadece online olarak yola devam etme kararı alanların sayısı artıyor.


Bu makineler, 146 yıllık gazeteyi son kez bastı.

Bu kervana en son katılan yayın ise Seattle Post Intelligencer oldu. Tam 146 yıldır yayın yapan Hearst Corp. bünyesindeki Seattle Post Intelligencer bugünden itibaren basılı yayını sona erdirip SeattlePI.com sitesinden hayatına devam edecek. Bu değişim sitelerinde bir çağın sona erişi, bir başkasının başlangıcı olarak tanımlanıyor.

:: Türkiye’den bu kervana katılan isimler olur mu?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Bir Gazete Daha İnternetin Yolunu Tuttu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    aslında, hiç değilse sembolik olarak basılı yayına devam edebilirlerdi. 146 yıl boru diiil.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    umarım bu bizim gazetelere de sıçrar da içiboş içerikleriyle kağıt israfı yapıp çevreyi kirletmekten vazgeçerler.

" Bir Gazete Daha İnternetin Yolunu Tuttu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bir Gazete Daha İnternetin Yolunu Tuttu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bir Gazete Daha İnternetin Yolunu Tuttu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "