16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı!


25 Temmuz 2019 Perşembe 19:30
16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Kısa bir süre önce 2019 Macbook Pro modellerini satışa sunarak dizüstü bilgisayarlarında ilk defa sekiz çekirdekli işlemci kullanmaya başlayan Apple’ın 16 inç Macbook Pro üzerinde çalıştığını uzun bir süre önce sizlere duyurmuştuk.

Economic Daily News tarafından paylaşılan raporda ekran büyüklüğü artmasına rağmen çerçeveleri incelterek 15 inçlik model ile aynı boyutları sunacak olan Apple’ın 16 inçlik Macbook Pro’yu Ekim ayında piyasaya sunacağını belirtiyor.

16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi: Ekim

15 inçlik modelde 2880 × 1800 piksel çözünürlük sunan bir ekrana yer veren teknoloji devinin, 16 inçlik modelde 3072×1920 piksel çözünürlük sunan bir ekran kullanacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra 13 inç MacBook Pro ve Retina MacBook Air’in güncellenmiş modellerinin de tanıtılacağı belirtiliyor.

Fiyatlandırma ise beklentilerin epey üstünde olacak. Zira, Apple’ın bu modeli iMac ve Mac Pro arasında taşınabilir bir alternatif olarak konumlandıracağı belirtiliyor. Bu nedenle fiyatın 3000 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Macbook Air’ı kısa süre önce yenileyen Apple, True Tone ekran teknolojisini eklerken işlemcide değişikliğe gitmemişti. Ekim ayında yapılacak olan güncelleme kapsamında performans artışı yaşanması bekleniyor. Ayrıca, Apple’ın yeni klavye tasarımını bu cihazda kullanmaya başlama ihtimali var.

13 inç Macbook Pro’da ise bir belirsizlik hakim. Apple yakın zamanda bu model üzerinde güncellemeye gittiği için Ekim ayında nelerin değişeceği bilinmiyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" 16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 16 inç Macbook Pro tanıtım tarihi ortaya çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2