Okunma

17. Yılda Turkcell Ne Kadar Başarılı?


24 Şubat 2011 Perşembe 13:50
17. Yılda Turkcell Ne Kadar Başarılı?

Operatör firması Turkcell bugün, 2010 yılı mali sonuç rakamlarını açıkladığı rutin toplantılarından birini düzenledi. Ancak bu organizasyonu diğerlerinden ayıran oldukça ilginç bir içeriği vardı.

24 Şubat 1994 yılında operatör firma üzerinden ilk konuşma gerçekleştirilmişti. Dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel‘in Türkiye’deki ilk cep telefonu görüşmesini gerçekleştirmesinin üzerinden 17 yıl geçti.

#2011_02_24_Turkcell_mali.mp4 #

T10’a Kardeş mi Geliyor?

Süleyman Demirel‘in telekonferansla katıldığı toplantıda firmanın geçtiğimiz yıl elde ettiği başarılar da değerlendirildi. Peki, Turkcell 17 yıl içerisinde neler yaşadı?

Önümüzdeki yıllarda firmanın 4G‘ye olan yatırımları neler olacak? T10‘a yeni kardeşler gelecek mi? Tüm bu soruların cevaplarını Turkcell yöneticilerinden Koray Öztürkler yanıtladı.

:: Turkcell’in önümüzdeki yıllarda ne tarz yatırımlar yapmasını istiyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “17. Yılda Turkcell Ne Kadar Başarılı?”

 1. zebaniselo dedi ki:

  Bu ülkenin piyasasına bikaç tane daha firma girmeden ne adam akıllı rekabet olur ne de turkcell in fahiş fiyatlarından kurtuluruz.

 2. Enki_ dedi ki:

  Bizim memlekette zengin çok. turkcell dayıyor yüksek tarifeyi neymiş çekim gücü ee diğerleride çekiyor. Bizim milletimiz böyle olduğu sürece bu adamlar çıkar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  “4G dünyada yok” adamlar 5g için çalışıyolar haberin yok
  ikincisi tam bir soyguncusunuz vodafona da size benzemeye başladı
  nerdesin telsimmm

 4. addicted_c dedi ki:

  Büyüme hızları çok iyi, karlılıkları üst düzeyde yan, bu konuda başarılılar. Ancak fiyatları çok pahalı, sektörü de çıkarlarına göre yönlendirmekteler. Biz de dünya ile aynı anda 3G, 4G kullanamıyorsak sebebi bürokratik engellerden çok Turkcell ve Türk Telekom gibi dev şirketlerdir. Düşünün Turkcell’ in daha sınırsız internet hizmeti bile yok. Sınırsız konuşma paketleri en büyük rakibi Vodafone’ dan çok çok pahalı. Piyasadaki hakim konumunu kullanarak bugüne kadar çok fazla haksız çıkar elde ettiler. Bu konuda soruşturmalar geçirdiler, cezalar aldılar ama etkin medya ve bürokratik güçleri ile hepsini hafif atlattılar. Rekabetin gelişmesi ile birlikte güç kaybetmeye başlıyorlar. Operatörler arasındaki gizli anlaşmalar da olmasa mecburen kullanıcı dostu fiyat politikası izlemek durumunda kalmaları çok daha yakın olurdu. Yine de Vodafone’ un atılımlarıyla bir şeyler olabilir diyorum. Yoksa ülkemizde her zaman sermaya sahiplerinin istedikleri olmuştur.

" 17. Yılda Turkcell Ne Kadar Başarılı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 17. Yılda Turkcell Ne Kadar Başarılı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 17. Yılda Turkcell Ne Kadar Başarılı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "