Okunma

18 Yıl Sonra Robot Bacaklarla Yürüdü


15 Ekim 2010 Cuma 12:30
18 Yıl Sonra Robot Bacaklarla Yürüdü

70’li ve 80’li yıllarda yapılan bilim kurgu filmlerinde geleceğin insanlarının hiç bir engel ve hastalıktan etkilenmeyeceğine dair fikirler konu edilmişti.(Geleceği Değiştirecek Ürünler)

Teknoloji sayesinde, insanlar kaybettikleri uzuvların biyonik kopyalarına sahip olacak ve süper aşılar sayesinde hiç bir hastalıktan etkilenmeyeceklerdi.

 

#y3/d72a899d75e91a4148a44679f8ab7cf3.flv#

 

Teknoloji Sayesinde Hayallerine Kavuştu

Günümüzde bu fikirlerin bir nebze de olsa gerçekleştiğini görüyoruz. Son yıllarda büyük bir hızla gelişen biyonik teknolojisi, insanların tekrar yürüme ve hareket etmeler için umut olacak çözümler üretiyor.

Berkeley Robotics and Human Engineering adlı firma geçtiğimiz günlerde bir çok yürüme zorluğu çeken insanın hayatını değiştirecek bir ürününü tanıttı.

Firmanın, eLeg adını verdiği bu ürün vücuda uyum sağlayıp gerçek bacak gibi hareket edebiliyor. Yayınladığımız videoda 18 yıldır yürüyemeyen bir kadının robot bacaklar sayesinde hayallerini nasıl gerçekleştirdiğini görebilirsiniz.

:: Aynı durumda olsanız tekrar yürümek için robot bacak kullanır mıydınız? Sizce devletler bu ürünleri engelli vatandaşlara sağlamalı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “18 Yıl Sonra Robot Bacaklarla Yürüdü”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yazar Cem Süer e katılıyorum bunlar devlet tarafından desteklenmeli yoksa oyuncağa döner zengin çocukları şöyle der ”baba (veya anne) ben yürümek istemiyorum beni çok yoruyor bana bionik protez alın” derler

" 18 Yıl Sonra Robot Bacaklarla Yürüdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 18 Yıl Sonra Robot Bacaklarla Yürüdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 18 Yıl Sonra Robot Bacaklarla Yürüdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "