Okunma

2 Dock’lu iPad Prototipi


29 Mayıs 2012 Salı 09:00
2 Dock’lu iPad Prototipi

Tasarlanan prototip cihazlar, son ürünün ne gibi aşamalardan geçtiği konusunda ilginç bilgiler sunabiliyor. eBay’de satışa sunulan birinci nesil iPad de Apple mühendisleirnin tasarım aşamasındayken 2 dock giriş denediklerini ortaya koydu.

     

Bilindiği üzere iPad’lerde bir adet dock girişi bulunuyor, o da Home tuşunun hemen altında yer alıyor. Ancak bu prototipte görüyoruz ki Apple, hem altta hem yanda bir adet dock girişi olan tableti de denemiş. Ancak bu tasarımdan neden vazgeçtiklerini bilmek pek de mümkün değil gibi görünüyor.

Cihaz her ne kadar 2 dock girişiyle ilginç görünse de almaya değer olduğu pek de söylenemez. Zira iPad bir hayli yıpranmış durumda ve en önemlisi dokunmatik ekranı çalışmıyor. Dokunmatik ekranı çalışmayan bir tabletle de pek bir şey yapmak mümkün değil. Yine de bu prototip cihaz, 10.200 dolardan kendisine alıcı bulmayı başardı.

:: Sizce iPad 2 dock’lu mu olmalıydı?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “2 Dock’lu iPad Prototipi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    şarj olurken yan tutup film izlemek olurmuş lan gerizekali yan çevir ekran dönüyor zaten heralde androidcisin beynin bu kadar çalışıyo

  2. SDN Okuru dedi ki:

    yazar acaba ikinci dock girişi neye yarar hiç düşündü mü? Bu tasarımdan niye vazgeçmişlermişmiş.. Yanda da olsaydı o zaman yan takabileceğimiz bir sürü stand olurdu ki hem şarj olurken hem de yan tutup film izlemek mümkün olurdu.. Kullanılmadığı zamanlarda da bi sürgülü kapak ile kapatılırdı mesela ya da farklı bir kapağı olurdu gözükmedi giriş..

  3. SDN Okuru dedi ki:

    YAŞASIN İPAD!

" 2 Dock’lu iPad Prototipi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2 Dock’lu iPad Prototipi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2 Dock’lu iPad Prototipi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "