Okunma

2 yıl sonra 75 TL zam yapılan oyun! – Güncelleme!


29 Ocak 2018 Pazartesi 19:00
2 yıl sonra 75 TL zam yapılan oyun! – Güncelleme!

Bazen oyun yapımcıları ilginç kararlarıyla bizleri çok şaşırtıyorlar. Rainbow Six Siege ile büyük bir başarı elde eden Ubisoft da bu firmalardan bir tanesi. 2015 yılında piyasaya sürülen ve halen deliler gibi oynanan yapıma durduk yere yeni versiyon çıkartıp, 20 dolar zam yapıyorlar.

Güncelleme: Ubisoft oyuncuların -haklı olarak- büyük tepkisinden sonra 13 Şubat’ta aktif edeceği zamları geri çekti. Oyunun yeni fiyatları şu şekilde;

Starter Edition – 15 Dolar

Gold Edition – 90 Dolar

Complete Edition – 130 Dolar

Rainbow Six Siege 75 TL zamlanacak!

Ubisoft sevilen oyunu için yeni bir fiyat çizelgesi yayınlayarak bir anda tepkileri üzerine çekti. 3. yılına giren Six Siege’in tüm paketlerinde 20 dolar civarında zam yapılacağı açıklandı. Bu bazı paketlerde ortalama bir değer olacakken, değişiklikler oyunculara 13 Şubat’tan sonra yansıyacak.

Normalde birçok dijital markette 40 dolar olan Standart versiyonun fiyatı 20 dolar arttırılarak yeniden 60 dolar seviyesine çıkartılacak. Bilmeyenler için hatırlatalım; AAA dediğimiz büyük yapımcıların yapımları için belirlenen fiyat etiketi 60 dolar’dır. Yani Ubisoft bu hamlesiyle sanki yeni bir oyunu bizlere sunmuş gibi davranmaya çalışıyor. Eh, böyle bir durumda haliyle insanların tepkisini topluyor.

Türkiye fiyatları henüz net olarak belli olmasa da 13 Şubat itibariyle Rainbow Six Siege fiyatı şu şekilde olacak;

 • Starter Edition – 15 dolar
 • Advanced Edition – 60 dolar
 • Gold Edition – 90 dolar
 • Complete Edition – 130 dolar

:: Sizce bu fiyat değişiklikleri oyunculara nasıl yansır?
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “2 yıl sonra 75 TL zam yapılan oyun! – Güncelleme!”

 1. Anonim dedi ki:

  <3

 2. Darqhawq dedi ki:

  Almayız bizde o zaman ne gerek var 3.yılına gircek bir oyuna zam yaparlarsa biz nie bu yaşlı oyunu alalım ki?

 3. samet dedi ki:

  ***** rainbow 2. yıl dlcsini ve birçok oyunu 13 tlye aldım öneririm

 4. Emirhan dedi ki:

  Full + full paket var. İstedikleri kadar zam yapabilirler 🙂

" 2 yıl sonra 75 TL zam yapılan oyun! – Güncelleme! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2 yıl sonra 75 TL zam yapılan oyun! – Güncelleme! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2 yıl sonra 75 TL zam yapılan oyun! – Güncelleme! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "