20 yaş altı sokağa çıkma ve 31 şehre giriş çıkış yasağı!


03 Nisan 2020 Cuma 20:31
20 yaş altı sokağa çıkma ve 31 şehre giriş çıkış yasağı!

3 Nisan tarihli Bilim Kurulu toplantısının ardından 19:30’da bir basın toplantısı düzenleyen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca son durumu ve hastalar hakkında illere, yaşlara, hastalıklara göre detaylı verileri paylaştı. Yaklaşık 10 – 15 dakika sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kameraların karşısına geçti.

Hastalık ilk ortaya çıktığı andan bu yana gerekli tedbirler alınarak Türkiye’ye girişinin geciktirildiğini belirten Cumhurbaşkanı, dünya genelinde vaka sayısının 1 milyonu, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 50 bine ulaştığını belirtti.

Bilim Kurulu’nun aldığı tavsiye tedbirlerin Cumhurbaşkanlığı’na iletildiğini ve değerlendirmeler sonucunda kararların alındığını belirten Cumhurbaşkanı, halkın büyük bölümünün uyarıları dikkate aldığını belirtti. Ancak sayısı az olan bir kesimin bunları dikkate almadığı belirtilerek yeni tedbirleri açıkladı.

4 Nisan itibariyle geçerli hale gelen tedbirler şu şekilde;

30 büyükşehir ve Zonguldak araç giriş ve çıkışına kapatıldı!

1 – 30 büyükşehir ve akciğer hastalıklarının yoğun olduğu Zonguldak, 15 gün süreyle araç giriş ve çıkışına kapatıldı. Gerekirse süre uzatılacak. Gıda ilaç temizlik malzemesi gibi maddelerle, genelgeyle belirtilen sektörlerin lojistik araçları dışında giriş çıkış yapılamayacak.

Yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların bu şehirlerden transit görüşmeleri devam edecek.

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı geldi!

2 – Daha önce 65 yaş üzerine uygulanan sokağa çıkma yasağı, 1 Ocak 2000 ve daha sonrasında doğanları yani 20 yaş altı gençleri kapsayacak şekilde genişletildi.

Toplu alanlarda maske takmak zorunlu!

3 – Pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu. Toplu olarak çalışılan iş yerlerinde de zorunlu hale getirildi.

İl pandemi ve hıfzıssıhha kurulları bulundukları illerin durumuna göre bu yasağı genişletebilecek.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “20 yaş altı sokağa çıkma ve 31 şehre giriş çıkış yasağı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Büyük şehşr diyorsun evet eyvallah küçük şehirden de vaka sayısı büyük şehirden fazla olan illerimiz var neden onların önlrmi yok. Bu ne lahana turşusu

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  30 büyükşehir i bilmiyordum, öğrendim. Hemen sayıp, sövmeyin millete

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben size söyleyeyim okullar açıklmıyacak okullar açılsa bile herkes bocalayacak evde ne kadarda çalişsan

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  30 Tane Büyükşehir var zaten. Şehiriniz Büyükşehir ise sorgulamanıza gerek yok

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Aptallar 30 tane büyükşehir tek var zaten ne hangi şehir diye soruyonuz

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bir Zonguldak’lı olarak geçde olsa tebrik ediyorum sayim Cumhurbaşkanımızı.

 8. Anonim dedi ki:

  Marketlerde maske takılması zorunlu deniyor. Ya daha bize maske dağıtılmamış hergün ölüm vakaları var. Biz gidip italyaya, ispanyaya yardım yapıyoruz. Aklım almıyor!!!

 9. Anonim dedi ki:

  Büyükşehirler diyor ulan okumayıda mı bilmiyorsunuz yahu

 10. Anonim dedi ki:

  tüm büyükşehirler nesini anlamadınız

 11. Anonim dedi ki:

  Şehirler değil arkadaşlar Belediye’nin önünde Büyükşehir ibaresi bulunan tüm iller Türkiyede zaten 30 Büyükşehir Belediyesi var. Doğal olarak hepsini giriş çıkış yasaklandı.

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  soranlara 30 büyük şehrimiz

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  30 BÜYÜKŞEHİR BÜYÜKŞEHİR büyükşehir olmayan Zonguldak

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Zaten 30 tane büyükşehir var tek tek yazmalarına gerek yok

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bence kalıcı olmalı. İstanbul a vize koyulmalı. İşi olanlar gerekli süre kadar izin almalı ve süre dolunca uzatma almalı. Her pislik İstanbul’a doldu. Virüs yine en zararsız olanı

 16. İlker dedi ki:

  Maske zorunlu, tamam. Eczanelere maske soruyoruz, maske yok? O ne olacak?! O zaman yurtdışında ki gibi marketlerin girişlerine maske koyun giren taksın çıkarken atsın?

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hangi şehirlerin yasaklara dahil olduğunu öğrenebilir miyiz? Ayrıca başka şehirde çalışan ama evi başka şehirde olanların bu yasakta durumu ne olacak? Manisa’da çalışıyorum ama İzmir’de yaşıyorum.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   30 şehir devlet sırtıymış

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hangi şehirler

 19. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hangi 30 şehir acaba

" 20 yaş altı sokağa çıkma ve 31 şehre giriş çıkış yasağı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 20 yaş altı sokağa çıkma ve 31 şehre giriş çıkış yasağı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 20 yaş altı sokağa çıkma ve 31 şehre giriş çıkış yasağı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "