20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için yeni açıklama


27 Mayıs 2020 Çarşamba 04:27
20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için yeni açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. 23 Mayıs 2020 – 26 Mayıs 2020 tarihleri arasında uygulanan yasaktan sonra neler olacak?

Sağlık Bakanı 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için zaman istedi

4 gün boyunca 81 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı bitti. COVID-19 salgını ile mücadele etmek adına alınan kararların harfiyen uygulanmasını isteyen Bakan KOCA, vatandaşlardan gelen soruları cevaplamaya devam ediyor.

Sağlık Bakanı, kendisine ait olan Twitter hesabından bir açıklama yaptı. 20 yaşının altında olan gençler ile 65 yaş ve üzerinde olan kişiler için alınan yeni kararı paylaşan KOCA, biraz daha sabırlı olunması gerektiğini ifade etti.

sokağa çıkma yasağı

Fahrettin KOCA, Twitter hesabından şu sözleri paylaştı: “GENÇ ARKADAŞLARIM, sokağa çıkma kısıtı bu gece kalktı. Maalesef bu uygulama siz 15-20 yaş grubunu, 65 yaş üstü büyüklerimizi, 14 yaş ve altı çocuklarımızı şimdilik içeremiyor. Sabırlı olmanızı, bize biraz daha zaman tanımanızı rica ediyorum. ÇOK SEVGİLER.”

Bu bağlamda daha önce bu yaş aralıkları için uygulanan sokağa çıkma yasağının devam ettiği ilan edildi. Sağlık Bakanı, bu yasağın ne zaman biteceği konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı

Bakan KOCA, “20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?” sorusunun cevabını henüz vermese de bu konu hakkında ipucu veren bir paylaşım yaptı. Sağlık Bakanı, eski günlere dönmenin henüz mümkün olmadığını belirtti ve şu sözleri dile getirdi:

“SAAT 24.00’TE sokağa çıkma kısıtı tüm ülkede kalktı. Uzun zamandır uzak kaldığımız hayata özlemle dönüyoruz. Dünyada ilk Koronavirüs vakasının görüldüğü günlerden öncesine dönmek? Bu henüz mümkün görünmüyor. Tedbirli olmalıyız. Evimizin kıymetini bilmeye yine devam etmeliyiz.”

20 yaş altı ve 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağı hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

33 yorum - “20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için yeni açıklama”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  başkanım 14 altı ne zaman seyat yapabilecek ben 13 yaşımdayım evde sıkılıyorum giresuna gidesim var lütfen seyat gelsin bize

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok güzel yasak olmasa idi genç ve ihtiyar sokaklar da salgın çok daha çabuk yayılacak dı teşekkürler sayın büyüğümüz

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  sağlık bakanı fahrettin koca sizin niyetiniz 65 yaş üstünü korumak değil pisikolojimizi bozdunuz 65 yaş üstü esnaf sokağa çıkma yasağından muaf virüsle anlaşma yaptınız galiba ‘bu esnaf buna bulaşma’ diye bu nasıl mantık yaşlıların ahını aldınız.oy zamanı geldiğinde yaşlılar bu ayrımcılığı unutmayacaktır

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Yanlız pazar ğünü bize uygun görünen dışarı çıkma benim için pek uygun değil bari hafta arası olsaydı o kadar çok dışarıda yapmam gereken işler varki yanlız yaşayan bayanım her işim kaldı hadi hayırlısı diyelim

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Evde kalıp corona dan saklanan çocuklar ve anneleri de akli dengesini yitirip başka başka virüslere dönüşecekler. Pek yakında!

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  SAYIN BAKANIM BİZ 65YAŞTAN İTİBAREN SOKAĞA ÇIKAMIYORUZ , SAĞOLUN VAROLUN BİZE PAZAR GÜNLERİNİ UYGUN GÖRMÜŞÜNÜZ AMA BİZİMDE İŞMİZ GÜCÜMÜZ VAR BARİ HAFTA ORTASI ÇIKALIM .

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Normalleşmeye geçerken Alışveriş merkezlerini açtınız bence en sakıncalısı camileri ibadete açtınız sıra 65 yaş üstüne gelince biraz daha bekleyin diyorsunuz sanki hastalığı biz yayıyoruz olmadı sayın bakan yapacağınız her hata bize evde kalın olarak dönecek bizde sizi affetmeyeceğiz

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  alışveriş merkezleri açıldıktan sonra alınacak hiç bir tebbir yeterli olmaz…nokta

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Zaten bu ülkede bütün hastalıkları 65 yaş ve20 yaş altı mikrop tasiyorya otekinlere korktuğu için mikrop filen uğramıyor

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  ne haberi istiyorsunuz koronami zaten koronadan olmezsek stresten oleceğiz yeter 3 ay oldu 65 yas ustunden ne istiyorsunuz bizim gunumüzu sizmi verdiniz allahtan baska kimse ubize birsey edemez.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Dünyada hiç bir ülkede böyle bir uygulama ***** yaş üstü vatandaşların hastahaneye gitmeden evlerinde ölmeleri mi bekleniyor?

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  okullar bir haziranda açılıyordu, çifte bayram vardı, bu sözler nerede

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Önce 65 yaş ile 70 yaş arasını çıkarsınlar vaka sayısını takip etsinler olumluysa sıra ile diger yaş guruplarını çıkarıp takip etsinler böylece toplu bir çıkış olup kalabalık yaratmadan sağlıklı bir takip olur

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   aklı yok fikri var bu arkadaşın

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu tarihten sonra evde kalma mecburiyti anlamsız, herkesin tedbirlere bilinci ve uyma inancı zaten arttı, bence uzatmanın her türlü zararın başlangıcı olabilir artık.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  El insaf be her 65yaş Üstü emekli maaş a bakan sağlık problemleri olan çalışmayan mikop taşıyan parazit değil siz bu grubu korumakmı istiyorsunuz yoksa diğer sokağa serbest bırakılanları mı bunlardan korumaya çalışıyorsunuz bu nasıl bir bilim kurula dayalı mantıktır ben 50 yıllık çalışma hayatı olan ölünceye kadar mücadele ve çalışmayı kendine yaşam tarzı edinmiş 67 yaşında olan ve halen yaptığı işe mani bir sağlık problemi olmayan bir emekçiyim 50 yıldan fazla çalışma hayatı olan bir insanı bu derece bunaltmanın o insana neler kaybettirdiğini anlaya bildiğiniz görüntüsü vermiyorsunuz eğer bu gurup insanları korumakta samimi iseniz çalıştığını beyan eden bu insanları her türlü sağlık kontrolünden geçirip müsade etmeniz gerekir kaldıki bu insanlar kendilerini kimlerden nasıl ve neden korumaları gerektiğinden herkesten çok daha fazla bilinçlidirler

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Çevremde hasta olduğu halde zorla randevu belgesiyle felan doktoruna ancak gidebilen yaşlılar var. Bunlara bir yardım eden olmasa edevletten izin belgesi almayı felanda bilmiyorlar. Başıboş gezen yaşlıları bir kenara bırakırsak gerçekten ihtiyacı olan yaşlıları işi de zor. Doktora gitmeleri bile kolay değil.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Vallahi bıktık artık yeter ya en azından 18 ile 20 yaş arası için kalksın koktuk artık evde ya

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Ağam Bizimle Eğleniyi

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  bir milli eğitim bakanı öğrenciler olmazsa maarifin yönetimi ne kolay olurdu demiş , bunlarda 20 yaş altı 65 yaş üstü olmazsa salgının kontrolü ne kolay olur diye düşünüyorlar herhalde , böyle ucube bir yasak ben dünyada hiçbir ülkede görmedim

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Fetocu müsün

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Millete söyleyemiyorlar. Bu virüs hiçbir zaman bitmeyecek bence. Sadece hafifleyecek. Grip gibi birlikte yaşamayı öğreneceğiz.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  20 yaş altı sokağa çıkmayınca kapkaç, uyuşturucu satışı, gasp gibi suçlar ne kadar azaldı araştırmak lazım

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Gezmek için sokağa çıkmak nedir aga. İstanbul’da sokakta gezmek, sanayi Mahallesi’nde tur atmaya benzer. İşi olmayan İstanbul’u terk etsin.

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Böyle iyi. Çocuklar ve yaşlılar normal zamanda bule sokakta sadece sorun oluyor.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   O zaman kal içerde bir dahada çıkma ki toplum rahat etsin

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Yapacak bir şey yok emir büyük yerden

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Yasağın kalkmasını istiyoruz iki aydır içerde çocuğumun pisikolojisi bozuldu

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Hükümetin bu zamana kadar yaptığı en doğru yasak açıkcası.. Çalışmak zorunda olanlar için elbette çok zor. Ancak emekli olup yada kira gelirleri olan insanlara ne oluyo anlamıyorum.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   güzel bilgisayarı yoksa bozulur tabi

  3. Ziyaretçi dedi ki:

   aynen ya ölcez

  4. Ziyaretçi dedi ki:

   ”pisikolojisimi” bozuldu çocugunun dur hemen 1000 kişiye virüs bulaştırma riskini göz ardı edip sokağa çıkma yasağını kaldıralım demi? bi akıllı sensin zaten

  5. Ziyaretçi dedi ki:

   Aynen katılıyorum. Avm leri açacağını a parkları açın

" 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için yeni açıklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için yeni açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için yeni açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!