Okunma

2008’de 2 Milyon Linux PC


16 Mart 2008 Pazar 22:00
2008’de 2 Milyon Linux PC
İçinde bulunduğumuz yıl, Linux’un yükselişine şahit olacağız. Bunun izlerinden biri de Asus‘un 2008 planlarında gizli. Asus bu yıl beş milyon Eee PC satmayı planladığını ve bunların %60‘ının Windows XP işletim sistemi çalıştıracağını söyledi.

Madalyonu ters çevirip baktığımızda ise, %40‘lık bir Linux Eee PC satışı söz konusu ki bu da 2 milyon bilgisayar ediyor. Oranlar yeteri kadar tatmin edici gelmiyorsa, geçtiğimiz yıl satılan 300.000 toplam Xandros Linux işletim sistemli cihazla kıyaslandığında, gelişimin büyüklüğü daha iyi gözlenebilir. Asus‘un hedefi, bu yıl içerisinde, önceki yıllarda satılan diğer tüm Linux PC bilgisayarların toplamından daha fazla Linux PC satmak. Hayli iddialı görünen bu hedefe ulaşıp ulaşamayacağını ise zaman gösterecek.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Asus
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “2008’de 2 Milyon Linux PC”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bu da demek oluyor ki iki milyon kişi daha kırık windowsu bin bir güçlükle eee pc ye kurmak zorunda kalacak.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ben donanımcı olsam müşterinin istediğini satardım. Ne Windows’a mahkum ederdim ne de Linux satış (!) hedefi koyardım. İsteyen istediğini alsın bana ne ? Değil mi?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  linux gümbür gümbür geliyor… Pardus’u bir deneyin ve sistem kaynakları nasıl kullanılmalı, güvenlik şeması ne olmalı görün.

  Yoksa siz hala anneannenizin işletim sistemini mi kullanıyorsunuz?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Eee pc ile ulaşmaları kolay olacaktır.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Linux kadar kötü bir işletim sistemi yok..Asusa maddi yönden daha kolay geldiği için böyle satıyor;)

" 2008’de 2 Milyon Linux PC konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2008’de 2 Milyon Linux PC ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2008’de 2 Milyon Linux PC ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "