Okunma

2010 yılı Microsoft’un Yılı


24 Eylül 2009 Perşembe 07:36
2010 yılı Microsoft’un Yılı

Microsoft, 2010 yılına umutla bakıyor. Geçtiğimiz haftalarda Windows 7 RTM sürüm ile birlikte oldukça olumlu geri dönüşler alan firma, Windows 7‘nin final sürümünü de piyasaya sürdükten sonra boş durmayacak ve mobil işletim sistemi Windows Mobile için çalışmalarına hız kazandıracak. WM’nin 6.5 versiyonunu 2009 Ekim başlarında yayınlamayı planlayan firma, bu işletim sisteminden büyük bir başarı bekliyor.

Microsoft’un Çin Departmanı ve GCR Mobil Takım Ünitesi Başkanı Benjamin Tan yaptığı açıklamada, 2010 senesi içerisinde tam 30 telefonun Windows Mobile 6.5 mobil işletim sistemi kullanacağını belirtti. Bu telefonlar arasında HTC, Acer, Samsung, LG, Sony Ericsson ve Toshiba da bulunuyor. Tan’a göre AT&T, Sprint, Verizon Wireless, T-Mobile, Orange ve Vodafone gibi kablosuz iletişim şebekeleri de Windows Mobile 6.5 ile ilgili projelerde yer alacaklar.

Uzun bir süredir piyasaya çıkması beklenen işletim sistemi, sadece telefon üreticileri tarafından değil, rakip firmalar  tarafından da bekleniyor. iPhone OS, Android ve WebOS gibi rakiplerle rekabete girecek olması Microsoft’un gözünü korkutmuyor belli ki.

:: Windows Mobile 6.5’ten beklentileriniz nelerdir?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 2010 yılı Microsoft’un Yılı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2010 yılı Microsoft’un Yılı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2010 yılı Microsoft’un Yılı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "