Okunma

Korsanda En Çok İndirilen PC Oyunları


30 Aralık 2010 Perşembe 14:30
Korsanda En Çok İndirilen PC Oyunları

Son yıllarda oyun sektörü durduralamaz şekilde büyümeye devam ediyor. Ekonomik krizleri bile zarar etmeden atlatabilen oyun firmaları günümüzde Hollywood şirketlerinden bile büyük cirolara sahip. (En İyi Oyun Filmleri Galerisi)

Bu durumun farkında olan film yapım şirketleri ise oyun firmalarıyla anlaşmaya gidip klasik serileri tek tek beyazperdeye çıkartıyor.

Ancak daha çıktıkları haftalarda milyonlar satan Call of Duty gibi oyunların bu başarı rakamları sadece resmi kaynakları kapsıyor. Madalyonun öteki yüzüne baktığımız zaman internet üzerinden korsan kaynaklara yönelen ciddi sayıda oyuncu olduğunu görüyoruz.

Resident Evil serisi dijital dünyadan beyazperdeye geçmiş olmasına rağmen filmleri oyunları kadar kazanç elde edemedi

Korsan Olarak Ne Kadar Kişi Oynadı?

Peki, korsan olmadan bile kısa sürede 2 milyon kişiye ulaşan rakamlara bir de karanlık pazar eklenince nasıl rakamlar ortaya çıkıyor? Torrentfreak adlı paylaşım platformu bu yıl en çok indirilen oyunların listesini çıkarttı.

İşte bu listeyi baz olarak hazırladığımız araştırma konumuzun ilk parçası. Hangi bilgisayar oyunları korsanların gözdesi oldu?

5.StarCraft 2

Yaklaşık 15 yıldır oyuncuların dört gözle beklediği Starcraft 2 korsan korumasına ve online avantajlarına rağmen piyasaya çıktığı Temmuz ayından günümüze 3 milyon 120 bin kişi tarafından indirildi…

 

4. Mass Effect 2

Ocak ayında piyasaya çıkan Mass Effect 2 yılın en iyi oyunlarından biri. Yapım çıkışından bu yana 3 milyon 240 bin defa korsan severler tarafından indirildi.


 

3.Mafia 2

Eleştirmenler ve oyuncular tarafından yeterince başarılı bulunmasa da Mafia 2 hem korsan da hem orijinal satışlarda yüksek rakamlara ulaştı. Ağustos ayında piyasaya sürülen yapım o dönemden günümüzde 3 milyon 550 kişi tarafından yasadışı yollarla elde edildi…

2.Battlefield: Bad Company 2

Aslında online oynanan bir yapım olmasına rağmen Bad Company 2 yılın en çok indirilen oyunları listesinde oldukça üst seviyelerde. Korsan oynayanların sadece tek kişilik moduyla yetinebildiği yapımı Mart 2010’dan bu yana 3 milyon 960 bin kişi indirdi.


 

İşte Korsan Kralı

 

Modern Warfare oyunuyla birlikte sektörü değiştiren Call of Duty serisi Black Ops adlı yapımla bilgisayarla hızlı bir geri dönüş yaptı. Oyunda yaşanan hatalar ve performs problemleri nedeniyle Call of Duty: Black Ops oldukça kötü eleştirilerin de hedefi oldu.

Ne performans sorunu da ne de olumsuz eleştiriler Black Ops‘un yılın korsan şampiyonu olmasını engelleyemedi. Piyasaya sürüldüğü Kasım ayında sadece 24 saat içerisinde 7 milyona aşkın orijinal oyun satan Black Ops korsanda ise şimdiye kadar 4 milyon rakamına ulaştı.


:: Korsan oyun kullanıyor musunuz? Ne sıklıkla korsan oyun indiriyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Korsanda En Çok İndirilen PC Oyunları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    puff

" Korsanda En Çok İndirilen PC Oyunları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsanda En Çok İndirilen PC Oyunları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsanda En Çok İndirilen PC Oyunları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "