Okunma

2011’de En Çok Hangi Sitelere Tıkladık?


24 Aralık 2011 Cumartesi 22:00
2011’de En Çok Hangi Sitelere Tıkladık?

Adeta sonsuz bir dünya olan internette yayın yapan birçok web sitesi mevcut. Yüzlerce kategorideki milyonlarca servis, çeşitli konularda kullanıcılara yardımcı olmak için hali hazırda bekliyor.

Her geçen gün sayıları artan web sitelerinde yaşanan en büyük sorun ise, güzel ve kayda değer içerikleri keşfedebilmek. Bu konuda her ne kadar çeşitli isimler anılsa da, işin 1 numaralı adı kuşkusuz StumbleUpon.

Kullanıcı bazlı servis olan SU, internet kullanıcılarının tavsiye ettiği adresleri tek bir çatı altında topluyor. Özellikle tarayıcılar için geliştirilen araç çubuğu sayesinde birçok bilgisayarda yer edinen platform, bu ilgiyi karşılıksız bırakmayarak 2011’in en çok tavsiye edilen ve tıklanan adreslerini yayınladı. İşte 2011’in web siteleri.

En Çok Tıklanan Bilgi

Kategorisel bir sıralama yapan yetkililerin ilk açıklaması en ilham verici konu oldu. Buna göre yaklaşık 1 milyon gösterim ile, biri görme engelli iki köpeğin ders niteliğindeki müthiş dostluğunu anlatan bu haber oldu.

Arkadaşının adeta gözü kulağı olarak ona yardımcı olan bu dostlar neredeyse her daim birlikte.


Tabletlerin En Popüleri

Tabletlerde rağbet gören konu ise, gündelik hayatta da karşımıza çıkan “Beklentiler Gerçeklere Karşı”. İnternette dolaşan birbirinden güzel çalışmaları deneyenlerin ortaya çıkardıkları sonuçlar adeta “ne umduk ne bulduk” dedirtiyor.


En Çok Paylaşılan Video

İnternetin olmazsa olmazlarından videolar da her zamanki gibi gündemde. 2011’de 2 milyonu aşkın kez tavsiye edilen görüntü oldukça ilginç.

Çünkü sadece kağıt ve sprey ile bir şeyler yapmaya başlayan kişinin neyle uğraştığı ilk olarak anlaşılmıyor. Fakat gerek yaratıcılık, gerekse yeteneğini kullanan genç ortaya oldukça güzel bir sonuç çıkarıyor.


Faklı Bir Lezzet

Yiyecek kategorisinin lideri ise, kendi keşfettiği bir yolla yaptığı yanan çilekli keki yayınlayan bu site oldu.

En Çok Paylaşılan Site

Son başlığımız en fazla paylaşılan adrese ait. Aslında çok fazla bir albenisi olmayan bu mini oyunda çizdiğiniz çöp adam fareyi takip ediyor. Vakit öldürmek isteyenler için birebir olan “Draw a Stickman”a buradan ulaşabilirsiniz.

:: Sizin en çok ziyaret ettiğiniz gözde web siteniz hangisi?
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “2011’de En Çok Hangi Sitelere Tıkladık?”

  1. neguvon dedi ki:

    ***** Sitesi ve animeler gündem tahlilleri yapan bilindik medya harici siteler ile yılı kapattık.

" 2011’de En Çok Hangi Sitelere Tıkladık? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2011’de En Çok Hangi Sitelere Tıkladık? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2011’de En Çok Hangi Sitelere Tıkladık? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "