Okunma

2011’de Takip Edilecek 10 Web Sitesi!


04 Ocak 2011 Salı 17:30
2011’de Takip Edilecek 10 Web Sitesi!

Google’ın veritabanında, birakın milyonları hatta milyarları, trilyonlarca URL bulunuyor. Kullanıcı, yokluktan değil, tam tersine bolluktan aradığını bulmakta güçlük çekiyor. Peki, 2011 yılının en popülerleri olmaları beklenen, kullanışlı ve kullanıcı dostu siteleri hangileri?

 

2011 Bombaları!

Mashable sitesi, 2011’de gözde olması beklenen siteleri derledi. İşte, bu çarpıcı ve birbirinden ilgi çekici web sayfalarıyla dolu liste:

1-KickStarter

2009’un Nisan ayında görücüye çıkmış, birbirinden yaratıcı ürünleri tanıtan site, 2010’da büyük bir kriz geçirerek kapanma aşamasına geldi. Şimdiyse zümrüdü anka kuşu gibi yeniden doğdu. İnsanlara hayal gücü doğrultusunda şeyler yaratmaları (müzik, film, oyun, hatta bir şirket) için yardımcı olan site, pek çok kişiye milyonlarca dolarlık fon sağladı. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

2-OpenLeaks

OpenLeaks ile Wikileaks arasındaki isim benzerliği muhakkak dikkatinizi çekmiştir lakin OpenLeaks, o kadar sansasyonel değil. Daha ziyade bilişim sektöründeki firmaların sırlarının açığa çıkarıyor ve politikacılarla fazla uğraşmıyor. Henüz hazırlık aşamasında ama bir haftaya kadar tüm haşmetiyle sahnede olacak. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

3-Klout

Klout, bir sosyal pazarlama sitesi. Şirketlerle ve ürünleriyle iç içe… Müşteriler, çalışmak isteyenler ve şirketler arasında bir bağ oluşturuyor. 2011 yılında patlaması bekleniyor. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

4-HipMunk

HipMunk, ülkemizden ziyade Amerika’ya hitap eden bir “sorunları düzelt” sitesi. Sorunlar derken, ulaşım, özellikle uçak seyahati sorunlarından bahsediyoruz. Uçuş takvimlerini anı anına takip ediyor ve rötarları bildiriyor. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

5-Gilt Groupe

500. çalışanını, 2010 yılında işe alan Gilt Groupe, sansasyonel GroupOn benzeri bir ticaret sitesi. Sitede son derece çapıcı eşyalar, cazip fiyatlarla satılıyor lakin, henüz Avrupa’nın çoğu ülkesinde yaygınlaşmış değil. 2011 yılında, roket misali patlaması bekleniyor. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

6-Diaspora

Diaspora, Facebook benzeri bir sosyal medya servisi. Sloganı ise “İstediğini, istediğin kişiyle, güvenle paylaş!” Bu bir gönderme zira Facebook’un hatalarından ders almış(kullanıcı bilgilerini paylaşma facialarını hatırlayın) ve mahremiyete özellikle önem gösteriyor. Rakibi kadar popüler olmasa da, 2011 yılında yükselişe geçmesi bekleniyor. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

7-Quora

Quora, yüksek profilden aktif kullanıcılarıyla dikkat çeken, soru-cevap esaslı bir sosyal medya servisi. “1990’lı Yıllarda AOL kaç müzik CD’si pazarladı?” türünden sorularla, özel şeylere meraklı kullanıcıları biraraya getiriyor. Ortak hobilerle, sağlam ilişkiler kurulmasına yardımcı oluyor. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

8-Grooveshark

Grooveshark bir ücretsiz müzik dinleme ve paylaşma sitesi. Muazzam bir müzik arşivi bulunuyor ve yakın zamanda, müzik stüdyolarıyla başı derde girebilir. Yine de çok popüler (elbette kapatılmazsa) olması muhtemel. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

9-Drupal

Drupal, açık kaynaklı bir CMS sitesi. Yani Müşteri Yönetimi ve Organizasyon alanında, abonelerinin yardımına koşuyor. Bazı yönleriyle eleştirilse de (arayüzü karmaşık, kullanması zor), kullanıcılara, müşterilerine doğru hizmet götürmeleri için yardımcı oluyor. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

10-Foursquare

Artık herkesin tanıdığı bir sosyal medya servisi olan Foursquare’in, 2011 yılında, 2010 yılından bile çok daha popüler olması ve rakiplerinin canını, fazlasıyla sıkması bekleniyor. Bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

 

:: Listede, gözünüze en çok çarpan site hangisi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “2011’de Takip Edilecek 10 Web Sitesi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kesinlikle açılıyor.
  yotube jacker falan deneyin.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Grooveshark
  KAPATILMIŞ..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  site engelli girilmiyor

" 2011’de Takip Edilecek 10 Web Sitesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2011’de Takip Edilecek 10 Web Sitesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2011’de Takip Edilecek 10 Web Sitesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "