Okunma

2012 Olimpiyatları 3 Boyuta Geçiyor


16 Şubat 2012 Perşembe 08:45
2012 Olimpiyatları 3 Boyuta Geçiyor

Bu sene yaz aylarında İngiltere’nin Başkenti Londra’da düzenlenecek olan 2012 Londra Olimpiyatları‘nın bir kısmı televizyon üzerinden üç boyutlu olarak yayınlanacak. Olimpiyatları televizyonda yönetecek olan BBC yönetmeni Rogery Mosey, bundan 2 sene önce olimpiyatları herkesin izlemesi için mobil tarafına ağırlaşacaklarını söyemişti.

Mobil kısımdaki çalışmalarını tamamlayan BBC ekibi, hedefini kısa sürede gelişen üç boyut teknolojisine çevirmiş. Çalışmalar olumlu sonuç verince Olimpiyatların şimdilik küçük bir kısmının üç boyutlu yayınlanmasına karar verilmiş. Şimdilik görünüşe göre açılış ve kapanış seromonisinin yanı sıra 100 metre erkekler finali üç boyutlu olarak BBC 3D üzerinden yayınlanacak.

Çalışmaların devam ettiğini belirten BBC, Olimpiyatlara kadar yayınlanacak içerik sayısının artacağını belirtiyor. 3D yayınları izlemek için 3D destekli bir uydu alıcıya ve 3D destekli bir televizyona sahip olmak yetiyor. BBC’nin üç boyutu kesinleştirmesiyle birlikte BBC 3D’nin birçok ülkede gösterime başlayacağını düşünüyoruz. Tahminlerimize göre BBC 3D Digiturk ya da D-Smart ile ülkemizde de gösterilen üç boyutlu kanallar arasındaki yerini alabilir.

:: Olimpiyatları üç boyutlu izlemek ister misiniz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “2012 Olimpiyatları 3 Boyuta Geçiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ya olimpiyat denilince aklıma new world order oyunu geldi. Acaba oradaki kart devreye girip Londra da bir kıyamet kopacak mı acaba çok merak ediyorum. Çünkü kartlardan şimdiye kadar gerçeğe uygulanmamış olanını görmedim. Bakalım yeni dünya düzeni bu sefer nasıl tecelli edecek.

" 2012 Olimpiyatları 3 Boyuta Geçiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2012 Olimpiyatları 3 Boyuta Geçiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2012 Olimpiyatları 3 Boyuta Geçiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "