Okunma

2014’te 600 Bin Otomobil Satışı Gerçekleşecek


23 Ocak 2014 Perşembe 12:48
2014’te 600 Bin Otomobil Satışı Gerçekleşecek

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt , döviz kurlarındaki yükseliş, kredileri sınırlayıcı tedbirler ve ÖTV artışlarının ardından, bu yıl otomotiv pazarının, geçen yıla göre yüzde 30 azalarak 600 bin adet civarında gerçekleşmesini tahmin ettiklerini bildirdi.

Toyota‘nın 2013 yılı değerlendirmesi ve 2014 yılı beklentilerine ilişkin düzenlenen basın toplantısında Bozkurt, bu yıl otomotiv pazarına ilişkin çok olumlu bir senaryo görmediklerini kaydetti.

Otomotiv pazarının düşük olduğu ortamlarda otomotiv firmalarının yatırım kararlarını tekrar gözden geçirdiğini ifade eden Bozkurt, “Fabrika yatırımı gibi büyük kararların yanında altyapı, insan kaynakları, mevcut operasyonlarla ilgili yatırımların da gözden geçirilmesi ve beklemeye alınması söz konusu olabilir” dedi.

 Ali Haydar Bozkurt, Toyota Türkiye’nin 2013 yılında yüzde 11 artışla 38 bin 443 adet satış gerçekleştirdiğini belirtti.

:: Sizce Türkiye’de otomotil satışları azalacak mı?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “2014’te 600 Bin Otomobil Satışı Gerçekleşecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Guzel haber

" 2014’te 600 Bin Otomobil Satışı Gerçekleşecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2014’te 600 Bin Otomobil Satışı Gerçekleşecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2014’te 600 Bin Otomobil Satışı Gerçekleşecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "