Okunma

2015 Yılında İnternet Nasıl Olacak?


18 Şubat 2011 Cuma 14:41
2015 Yılında İnternet Nasıl Olacak?

Veri ağları ve kurumsal iletişim ürünleriyle tanınan Cisco, internetin geleceğini değerlendirdiği bir rapor yayınladı. Firma Görsel Ağ Endeksi adını verdiğini bu raporda önümüzdeki 4 yıl içerisinde yaşanacak gelişim ve değişiklikleri değerlendirdi.

Rapora göre, önümüzdeki yıllarda istikrarlı olarak mobil cihazların kullanımı artış gösterecek. Buna bağlı olarak ise 2015 yılında mobil internet veri trafiği 26 kat büyüyecek.

İnternet trafiği Cisco‘nun değerlendirmelerine göre aylık 6.3 exabyte olurken yıllık ise 75 exabyte seviyesine kadar büyüme gösterecek.

İnternetin Geleceğini Öngördüler

Cisco’nun öngörüsüne göre 2015 itibariyle mobil ağlara 5,6 milyar kişisel cihazla ve 1,5 milyar da cihazlar arası (Wi-Fi hariç) bağlantı olacak.

Bu da dünyadaki her insan için en az bir bağlantı olacağı anlamına geliyor. Mobil videonun bu beş yılda 35 katına çıkarak 2015’te mobil veri trafiğinin yüzde 66‘sını teşkil etmesi bekleniyor. Aynı dönemde tablet cihazlardan kaynaklanan internet trafiği ise 2010‘un 205 katına çıkacak.

:: Cisco’nun araştırmasına katılıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “2015 Yılında İnternet Nasıl Olacak?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu da dünyadaki her insan için en az bir bağlantı olacağı anlamına geliyor. Mobil videonun bu beş yılda 35 katına çıkarak 2015’te mobil veri trafiğinin yüzde 66’sını teşkil etmesi bekleniyor. Aynı dönemde tablet cihazlardan kaynaklanan internet trafiği ise 2010’un 205 katına çıkacak.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    türkiyede değişen birşey olmayacak bu belli. türk telekom tekeli olduktan sonra burda hiç bir şey değişmez.

" 2015 Yılında İnternet Nasıl Olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2015 Yılında İnternet Nasıl Olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2015 Yılında İnternet Nasıl Olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "