Okunma

2015 Yılının En Fazla Korsan İndirilen Dizisi


28 Aralık 2015 Pazartesi 12:30
2015 Yılının En Fazla Korsan İndirilen Dizisi

İnternet‘in dünya çapında bir iletişim biçimine evrilmesiyle beraber, medya sektörü de bu iletişim organından yararlanmaya başladı. İnternet‘in gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan Torrent Kültürü de kıtalar arası iletişimin ve kültürün paylaşılmasında çok büyük bir önem taşıyor. Amerika‘da yayınlanan bir diziyi ya da başka bir ülke yapımı filmi, İnternet sayesinde edinebiliyor ve izleyebiliyoruz.

En çok korsan indirilen dizi Game of Thrones!

TorrentFreak‘in açıkladığı rapora göre, 2015 yılı içerisinde en çok indirilen dizi Game of Thrones oldu. Fantazi-drama türündeki dizi, Türkiye‘de de büyük bir izleyici kitlesi tarafından takip ediliyor. 2015 yılı içerisinde Game of Thrones‘un final bölümü, sadece BitTorrent ile 14.4 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Dizinin en yakın rakibi ise 6.9 milyon indirme ile The Walking Dead.

 15-12/28/maxresdefault-2.jpg

TorrentFreak‘in raporu gösteriyor ki Game of Thrones’un sezon finalini sadece BitTorrent’ten indirip izleyen kişi sayısı, dizi finalini televizyonda izleyenlerin sayısının neredeyse iki katı. Dizinin yeni sezona başlamadan önce ilk dört bölümünün İnternet’e sızdırılmış olması da bu durumda etkili bir paya sahip görünüyor. 

Sadece HBO yapımı olan Game of Thrones değil, diğer televizyon dizileri de İnternet’te televizyonda gördükleri ilgiden çok daha fazlasını gördüler. Örneğin Mr. Robot‘un en fazla izlenen bölümü 1.75 milyon kişi tarafından izlenmişken, dizinin en fazla korsan indirilen bölümü 3.5 milyon kullanıcı tarafından indirilmiş. 

15-12/28/mr-robot-klavye-delikanlisi_130806485155866008.jpg

TorrentFreak raporunda diğer dizilerin, televizyonda internetten daha fazla izlendiği de görülüyor. Örnek vermek gerekirse rapora göre; The Big Bang Theory‘nin en fazla korsan indirilen bölümü 4.4 milyon kullanıcı tarafından indirilmişken, televizyon başında 18.3 milyon izleyici diziyi izlemiş. Bir diğer örnek de The Walking Dead için verilebilir. Dizinin 2015‘te en çok indirilen bölümü 6.9 milyon kez indirilmişken, diziyi televizyon vasıtasıyla 15.78 milyon kişi izlemiş.

:: Takip ettiğiniz yabancı diziler neler?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “2015 Yılının En Fazla Korsan İndirilen Dizisi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  tv de gösterilmiş bir tv dizisi için korsan indirme demek biraz garip.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İndirmek de ne oluyor diyen arkadaşa;Sizin internet altyapınız iyi olabilir, ama herkesinki o kadar iyi değil. Dona dona 480p de dizi izleyeceğime Krallar gibi 1080p de dizimi izler, keyfime bakarım 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ben indirmesinde izlemedimde….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sinema neyse de dizi indirmek de ne oluyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu sadece indirme oranı.halbuki internette izlenme oranı tvden yüksek bu ***** dizi indirdiğim hatırlamam ***** izlerim sadece

" 2015 Yılının En Fazla Korsan İndirilen Dizisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2015 Yılının En Fazla Korsan İndirilen Dizisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2015 Yılının En Fazla Korsan İndirilen Dizisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "