Okunma

2016 yılının en popüler uygulamaları


31 Aralık 2016 Cumartesi 15:00
2016 yılının en popüler uygulamaları

2016 yılı geride kalırken, yılın en dikkat çeken veya en popüler konu başlıkları da derlenmeye başladı. İstatistik ve araştırma kurumlarından Nielsen, 2016 yılının en dikkat çeken uygulamalarını listeledi.

16-12/31/tops-digital-chart-1.png

2016 yılının en popüler uygulamaları

2016 yılının en popüler uygulamları listesi aylık tekil kullanıcı sayısı ile hesaplanmış. Listenin ilk iki sırasını ise Facebook ve Facebook Messenger paylaşıyor. Facebook yazılımı mobilde toplam 146 milyon tekil aylık kullanıcı sayısına ulaşmış durumda. Bu rakam geçen yıla göre yüzde 14 oranında artmış. 

İkinci sıradaki Facebook Messenger ise 130 milyona yakın tekil kullanıcı sayısına sahip. Listenin üçüncü sırasında ise Youtube uygulaması yer almakta. İlk 10 popüler uygulama listesinde ise Google ve Google ürünlerinin ciddi bir rakamda kullanıldığı görünmekte. Listede Whatsapp uygulamasının olmayışı ise dikkat çekici.

:: Sizin için en sık kullandığınız uygulamalar nelerdir?
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “2016 yılının en popüler uygulamaları”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Whatsapp ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  o yüzden google baba diyeceksiniz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Google + Facebook = Teknoloji dünyası

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Peki 2016 da hiç facebook kullanmayıp hiç de facebook mesengerdan mesaj atmama ne demeli?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Snapchat?

" 2016 yılının en popüler uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2016 yılının en popüler uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2016 yılının en popüler uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "