Okunma

2016’nın En Popüler Teknolojileri


28 Ocak 2016 Perşembe 14:05
2016’nın En Popüler Teknolojileri

Avrupa’nın önemli elektronik perakende zinciri Media Markt Türkiye’nin yeni İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, yeni görevinde 28 Ocak’ta ilk kez basınla bir araya geldi. Gökyıldırım’la gerçekleştirdiğimiz röportajda kendisine Media Markt’ın gelecek hedeflerini ve 2016’da en çok satacak olan popüler teknolojik ürünleri sorduk. Yenal Gökyıldırım ile gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Daha önce 14 yıl süresince Philips Elektronik’in yurtiçi ve yurtdışı operasyonlarında üst düzey yönetici olarak görev alan, Türkiye’ye döndükten sonra ise sırasıyla Doğan Online ve LC Waikiki’de Genel Müdürlük görevlerini yürüten Gökyıldırım, düzenlenen basın toplantısında İcra Kurulu Başkanlık görevini üstlendiği Media Markt Türkiye’nin 2015 yılı başarılarına değinerek 2016 hedefleri ve planlarını aktardı.

2 katı büyüme gerçekleşti

Media-Saturn Holding’in 2015 yılında 21.7 milyar Euro’luk ciro elde ettiğine dikkat çekenYenal Gökyıldırım; Avrupa’daki en yakın rakiplerini 7 milyar Euro ciro farkıyla geride bıraktıklarını söyledi.

Media Markt Türkiye’nin 2015’te organize elektronik perakende kanalının iki katı büyüdüğünü ifade eden Gökyıldırım; şirketin bir önceki yıla kıyasla sepet büyüklüğünde yaklaşık yüzde 30’luk bir artış yakaladığını ve son 3 ayda da yüzde 17 ciro artışı kaydettiğini belirtti. 

16-01/28/media.jpg

En fazla büyüyen ülke

Gökyıldırım; “Yüzde 50’ye yakın büyüme yakaladığımız e-ticaret kanalımızla, Media-Saturn Holding içinde en fazla büyüyen ülkelerden biri olduk.” dedi.

Yenal Gökyıldırım, Türkiye’de emin adımlarla büyüdüklerinin altını çizerek; “177 bin metrekare toplam perakende alanı ile Türkiye’nin en geniş satış alanına sahip elektronik perakende zinciriyiz. İlkini Ankara mağazamız ile hayata geçirdiğimiz şehir mağazalarımız ile yeni bir ivme kazandık. 2016 yılında 5’i şehir mağazası olmak üzere toplam 6 yeni mağazamızı daha hizmete açacağız.” dedi. 

Gökyıldırım, sektörde 2016 yılında %12 oranında bir büyüme beklenmesine karşın, Media Markt’ın sektörün üzerinde, %20 oranında büyüme hedeflediğini belirtti.

:: Sizce 2016’nın en popüler teknolojileri neler olacak?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “2016’nın En Popüler Teknolojileri”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Teknosa gibi kaliteli hizmet veriyor.

" 2016’nın En Popüler Teknolojileri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2016’nın En Popüler Teknolojileri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2016’nın En Popüler Teknolojileri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "