Okunma

2018 iPad Pro’nun tasarımı ortaya çıktı!


04 Eylül 2018 Salı 12:40
2018 iPad Pro’nun tasarımı ortaya çıktı!

Apple, 12 Eylül tarihinde Steve Jobs Theater’da gerçekleştirileceği etkinlikte üç yeni iPhone modelini tanıtacak. Ancak, netlik kazanmasa da, bazı kaynaklar bu etkinlikte tanıtılacak bir diğer ürünün 2018 iPad Pro olduğunu iddia ediyor.

Etkinliğe bir hafta kala ortaya çıkan CAD çizimleri heyecanı artırdı. Zira, ortaya çıkan iPad Pro 2018 görsellerinde ince çerçeveler dikkat çekerken, home tuşunun kaldırılması ile birlikte ön kısımda herhangi bir tuş yer kalmadı.

2018 iPad Pro tasarımı ile dikkat çekiyor!

İlk olarak iPhone X ile hayatımıza giren bu tasarımda, cihazın kilidini açmak için Face ID teknolojisi kullanılacağı herkes tarafından tahmin edilebiliyor. Ancak, iPhone modellerinin aksine bu tablette herhangi bir çentiğe ihtiyaç duyulmuyor.

Tabletin rahat bir şekilde kullanılabilmesi için kenarlarda bir miktar çerçeve bırakılmak zorunda. Bu nedenle Face ID için gerekli olan donanımlar cihazın üst çerçevesine yerleştirilmiş durumda. Bunun yanı sıra anten çizgileri, arka tarafın iPhone 8 ile kullanıma sunulan camın aksine, metalden oluşacağını gösteriyor.

Akıllı konnektörün tabana yakın bir şekilde arka kısıma yerleştirildiği görülüyor. Bu durum cihazın klavye takıldığında dikey bir şekilde kullanılmak zorunda kalınacağı ihtimalini güçlendiriyor. Dikey kullanıma zorlama sebepleri ise yatay şekilde kamera konumu nedeniyle Face ID’nin düzgün çalışmama ihtimali.

Apple’ın yeni iPad Pro’yu bu etkinlikte tanıtıp tanıtmayacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak, tanıtılmasa bile yıl sonuna kadar düzenlenecek olan başka bir etkinlikte cihazın resmiyet kazanacağını bilmenizi isteriz.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “2018 iPad Pro’nun tasarımı ortaya çıktı!”

  1. Anonim dedi ki:

    Centikli sacmaliklardan sonra, herseye okeyim, guzel.

  2. Anonim dedi ki:

    iphone u sündüre sündüre büyütmüş tasarım demişler basit görünüyor apple ürünlerini zaten sevmem de

" 2018 iPad Pro’nun tasarımı ortaya çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2018 iPad Pro’nun tasarımı ortaya çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2018 iPad Pro’nun tasarımı ortaya çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "