Okunma

Yeni iPhone’lar için USB-C ihtimali kuvvetleniyor


21 Ağustos 2019 Çarşamba 18:45
Yeni iPhone’lar için USB-C ihtimali kuvvetleniyor

Yeni iPhone modellerinin tanıtılmasına oldukça kısa süre kalmasıyla birlikte cihazların donanım ve tasarım özellikleri de netleşmeye devam ediyor. Daha önce ufak da olsa gündem olmuş sızıntılardan USB-C sızıntısı bugün de yeni sızıntılarla kuvvetlendi. iPhone 11 USB-C şarj cihazı barındırabilir!

Yeni iPhone 11 USB-C şarj cihazı ile birlikte gelebilir!

Şimdiye kadar Apple‘ın yeni iPhone’ları için USB-C‘ye geçeceğini söyleyen birçok farklı sızıntı karşımıza çıkmıştı. Bu durum iPhone XS ve iPhone XR modelleri için de bekleniyordu. Ancak iPhone XS ve iPhone XR için böyle bir geçiş yaşanmadı.

Fakat bugün yeni bir rapor iPhone 11‘in kutu içerisinde bir USB-C şarj cihazı içereceğini iddia ediyor. Bu iddialar da Apple’ın yeni cihazlarla USB-C’ye geçiş yapacağını gösteriyor. Ayrıca bu durum Apple’ın hızlı bir şarj cihazı içermesini de sağlayacak.

Yeni iPhone 11 USB-C şarj cihazı ile birlikte gelebilir! - ShiftDelete.Net (1)

Apple, ilk modelinden bu yana tüm iPhone’larla birlikte 5W‘lık bir şarj cihazını kullanıcılara sunuyordu. 50W şarj standartlarının mevcut olduğu bu günlerde birçok iPhone kullanıcısı bu duruma tepkiliydi. Fakat yeni kuvvetli sızıntılar bu yıl önemli değişimin yaşanacağını gösteriyor.

iPhone 11’in bir USB-C bağlantı noktasına sahip bir şarj cihazı içereceğini öne süren yeni raporun Apple’ın üst düzey bir yöneticisiyle yapılan bir konuşmanın ardından güvenilir bir kaynak tarafından sızdırıldığı da belirtildi.

Tabii ki resmi olarak bir şey açıklanmadıkça iddia olarak kalmaya devam edecektir. Fakat bu yıl ortaya çıkan USB-C sızıntıları oldukça çoğaldı ve yeni iPhone modellerinin USB-C girişine sahip olması da oldukça muhtemel.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Yeni iPhone’lar için USB-C ihtimali kuvvetleniyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  5G’den ne haber onu söyleyin siz

 2. Anonim dedi ki:

  Çok iyi karar destekliyoruz sonunda doğru yolu buldu.

 3. Anonim dedi ki:

  Böyle aptalca şeylerle haber olun başka hiç bi işe yaramayın şimdilik ilk üçüncülüğü de kaptırdınız daha da beter olun

 4. Cihan dedi ki:

  Yav bırakın nasıl gelirse gelsin zenginler düşünsün bizlik bir durum yok ki biz 2.500₺ zor telefon alıyoruz aldığımızdada 2 sene borcunu ödüyoruz 😂

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tasarımı umarım fotoğraftaki gibi olmaz

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  O kadar iPhone aksesuarı ne olacak? Bence ligthining e devam edecektir

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Olmaz öyle bir şey. Piyasadaki Apple ekosistemindeki tüm cihazlar Lightning girişli. Kulaklığından tut desteklenen tüm telefonlarına kadar.

  1. TeknoAhmet dedi ki:

   Çok da güzel olur kardeş yeni sistem almak zorunda bırakacağı için insanların ellerinde ne olduğunun onlar için bir önemi yok seve seve aldırırlar

" Yeni iPhone’lar için USB-C ihtimali kuvvetleniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni iPhone’lar için USB-C ihtimali kuvvetleniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni iPhone’lar için USB-C ihtimali kuvvetleniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "