Okunma

2019 model LG TV modelleri tanıtıldı


03 Eylül 2019 Salı 10:56
2019 model LG TV modelleri tanıtıldı

LG yeni televizyon modellerini TV pazarına sundu. ThinQ AI yapay zeka teknoloji ile desteklenen 2019 model OLED ve NanoCell TV modelleri kullandıkları işlemci ile de dikkat çekiyor. 2019 model LG TV modelleri neler sunuyor?

2019 model LG TV modelleri hangi özelliklere sahip?

OLED ve NanoCell TV modelleri derin öğrenme algoritmasıyla güçlenen yapay zeka desteğine sahip. İkinci nesil Alpha 9 ve Alpha 7 işlemcilerin kullanıldığı TV’lerin en önemli özelliği sahip oldukları algoritmanın TV’lerin kaynak içeriğini analiz ederek ortama uygun hale getirilmiş ses ve görüntü sağlıyor olması.

Alpha 9 işlemci görüntü kaynağını tanıyor ve görüntüyü optimize ediyor. İşlemci, televizyonun ortam ışık sensörünü kullanarak ışığı ölçüyor, otomatik olarak parlaklığı ihtiyaç duyulan seviyeye getiriyor. Alpha 9 işlemci, gelişmiş yapay zeka teknolojisi ile, değişen parlaklık seviyelerinde HDR içeriği düzeltiyor. İşlemci aynı zamanda içerik türüne göre de ses ayarlaması yapıyor. Aynı zamanda kullanılan ses algoritması, iki kanal stereo’yu birleştirerek 5.1 çevresel sese benzer hale getiriyor.

Yeni nesil LG TV’lerde 360 derece ses deneyimi sunan Dolby Atmos teknolojisi de kullanılıyor.

Apple AirPlay 2 ve Apple HomeKit uygulamalarını destekleyen televizyon modelleri ile kullanıcılar iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları TV’lerinde kolayca oynatabiliyor. Aynı şekilde Google Fotoğraflar‘a ve Google Drive’a da TV’ler üzerinden erişim sağlanıyor. Ayrıca, yeni nesil LG TV‘lerde, kullanıcıların TV sesini uyumlu bir cihazda kablosuz olarak dinlemelerine ve müzik dinlemek için akıllı telefonu TV’ye bağlamasına olanak sağlayan iki yönlü Bluetooth özelliği de bulunuyor.

Modellerde HDMI 2.1 desteği mevcut. Böylece spor müsabakalarında ya da aksiyon filmlerin içerik daha akıcı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Gelişmiş Audio Return Channel özelliği, ev sinema tutkunlarının HDMI bağlantısını sorunsuz bir şekilde kullanmalarını ve mevcut en yüksek kalitede ses deneyimi yaşamalarını sağlarken, Variable Refresh Rate ve Latency Mode özellikleri sayesinde ise takılma olmadan oyun deneyimi elde ediliyor.

OLED TV modellerinin farklı ekran boyutları olduğunu söyleyelim. E9 ailesinde 65 inçlik ve 55 inçlik seçenekler varken, C9 ailesinde bu seçeneklere bir de 77 inçlik alternatif ekleniyor.

NanoCell TV tarafında da durum farklı değil. LG’nin yapay zeka destekli 2019 NanoCell TV serisi, 49 inç’ten 86 inç’e kadar farklı boyutlarıyla toplam 14 modelden oluşuyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 2019 model LG TV modelleri tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2019 model LG TV modelleri tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2019 model LG TV modelleri tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "