2020’de SDN’de en çok okunan haberler


31 Aralık 2020 Perşembe 21:51
2020’de SDN’de en çok okunan haberler

2020 hem dünya hem de ülkemiz için zor bir yıl oldu. Savaşlar, depremler, felaketler peş peşe geldi. Covid-19 salgını ise bu zor yıla damga vurdu. SDN ekibi bu kaotik yılda en yeni ve güncel teknoloji haberleriyle gündemi takip etmenizi sağladı. Peki, 2020’de SDN’de en çok okunan haberler hangileri oldu dersiniz? Gelin hazırladığımız listede bu yıl SDN okurlarının ilgisini hangi konu başlıklarının çektiğine birlikte bakalım…

2020’de SDN’de en çok okunan haberler

Koronavirüs sebebiyle yılın başından beri eve kapanan milyonlarca insan, yeni hobiler edindi, yeni diller öğrendi veya uzun zamandır okumayı ertelediği kitapları okumaya karar verdi. Bir yandan da dizi ve film izleme rekoru kırdı. İnsanların alışkanlıklarını değiştiren bu süreçte, mobil kullanımlarda da önemli bir artış yaşandı.

Mobil oyunlar ve uygulamalar talep rekoru kırdı. Zoom gibi pek bilinmeyen uygulamalar kullanıcı patlaması yaşarken, mobil oyun harcamaları ilk kez mobil uygulama harcamalarını geçti. Bu değişim teknoloji haberlerine de yansıdı. Video konferans uygulamaları, oyunlar ve uygulamalarla ilgili haberler ilgi odağı oldu.

En çok okunan haberler arasında rehber niteliği taşıyanlar da vardı. Kullanıcılar en çok ‘Instagram nasıl kapatılır? Instagram hesabı silme, Facebook hesabı silme, en iyi Torrent siteleri’ ve benzeri, pek çok soruna çözümü SDN’deki içeriklerde buldu.

İkinci el otomobil haberlerine ilgi arttı

ShiftDelete.Net üzerinde en çok okunanlar arasında bu yıl skandallar ile daha çok adını duyduğumuz ‘ikinci el otomobil piyasası’ yerini aldı. Biz de sizlere Türkiye’deki otomobil fiyatlarını, güncel vergileri ve ikinci el piyasası gibi haberleri aktif bir şekilde aktarmaya çalıştık. Bu noktada ‘İkinci el otomobil fiyatları için bakanlık devreye girdi!’, başlıklı haberimiz kısa sürede milyonlarca kişiye ulaştı. İkinci el otomobil fiyatlarında yaşanan ani yükseliş ve dengesiz fiyatlar vatandaşların konu hakkında yazılan haberleri takip etmesine neden oldu.

Akıllı telefonlar

Akıllı telefonlar listede

Bu yıl akıllı telefon piyasası koronavirüs salgını olmasına rağmen oldukça hareketli geçti. Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi ve diğer pek çok akıllı telefon üreticisi yeni cihazlarını piyasa sürdü. Bazıları çok sevildi, bazılarıyla hayal kırıklığı yarattı. Genel anlamda bakıldığında akıllı telefon satışları önemli ölçüde artış gösterdi.

Bu noktada mart ayında yayımladığımız ‘En iyi kameraya sahip telefon unvanı el değiştirdi!‘ haberi en çok okunan ve dikkat çeken haberler arasında yer aldı. Akıllı telefon piyasasının bu kadar dikkat çektiği 2020 yılında en iyi performansı sunan cihazlar da insanlar tarafından fiyatı ne olursa olsun tercih edildi.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

Haberlerinizi devamli takip ediyorum ve cok guzel

" 2020’de SDN’de en çok okunan haberler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2020’de SDN’de en çok okunan haberler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2020’de SDN’de en çok okunan haberler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)