2020 Apple’ın AR yılı olabilir!


27 Ocak 2020 Pazartesi 07:30
2020 Apple’ın AR yılı olabilir!

Apple CEO’su Tim Cook bu hafta artırılmış gerçekliği “Bir sonraki en büyük teknoloji” olarak tanımlamıştı. Ardından ortaya çıkan sızıntılar da Apple’ın bu yıl artırılmış gerçeklik konusunda önemli adımlar atacağını gösterdi. Apple AR konusundaki en önemli gelişmelerini bu yıl sunabilir.

2020 yılı Apple AR geliştirmelerinin yılı olabilir!

Apple CEO’su Tim Cook’un artırılmış gerçeklik açıklamalarının ardından bu yıla yönelik özel planları konusunda net bir bilgi vermemişti. Fakat ortaya çıkan raporlar ve bazı röportajlar Apple’ın bu yıl AR konusuna oldukça önem vereceğini ortaya koydu.

Tim Cook İrlanda’da yaptığı konuşmada “AR konusunda heyecan duyuyorum, tüm hayatımızı etkileyecek en büyük şeylerden biri AR olacak.” açıklamalarıyla gözleri Apple’ın AR planlarına çevirdi. Resmi olarak açıklanmasa da ortaya çıkan raporlarla bu seneki plan da netleşiyor.

Son raporlara göre şirket ARKit yazılımını iPhone ve iPad için de oluşturmaya başladı ve bu yıl AR donanımı konusunda önemli yenilikler sunacak. Apple analistleri tarafından, gelecek nesil Apple cihazlarının AR deneyimini daha da geliştirecek yeni sensörler kullanması bekleniyor.

ToF sensörleri bunlardan biri olsa da yeni ve ismi duyulmamış teknolojilerin bu yıl yapılacak lansmanlarda tanıtılacağı düşünülüyor. Henüz ismi belli olmayan bu sensörlerin çevresindeki nesneleri üç boyutlu algılayarak yüzeyleştirmek dışında farklı özelliklere de sahip olacağı düşünülüyor.

Strategy Analytics şirketinden MacQueen, Apple AR gözlükleri konusunda artan sızıntıların da bu yılı işaret ettiğini bildirdi. Bir süredir konuşulan ve birçok farklı sızıntıyla karşımıza çıkan Apple AR gözlükleri önümüzdeki Eylül lansmanında tanıtılabilir. Apple’ın Mart ayı lansmanında da bazı yeni AR teknolojilerini de tanıtılacağı düşünülüyor. Süreci hep beraber göreceğiz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" 2020 Apple’ın AR yılı olabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2020 Apple’ın AR yılı olabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2020 Apple’ın AR yılı olabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  3. 3 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  4. 4 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  6. 6 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  7. 7 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  8. 8 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  9. 9 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  10. 10 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi