2020 Chromebook’lar için iyi geçti: ‘4 kat daha fazla’


31 Ocak 2021 Pazar 09:00
ABONE OL
2020 Chromebook’lar için iyi geçti: ‘4 kat daha fazla’

2020 yılı özellikle pek çok şirket için kabus gibi geçti. Bazı şirketler beklenen rakamların üzerine çıkmamışken Starbucks gibi şirketler mağazalarının bir kısmını kapatmak zorunda kaldı. Hal böyle iken ‘evden çalışma‘ ve ‘evden girilen sanal dersler‘ teknoloji şirketlerinin birçoğuna yaradı. Bilgisayar ve tablete olan ilginin yanı sıra görüntülü görüşmeler için ‘bilgisayar kameraları’ da taleple karşılaştı. 2020 yılının bir diğer kazanını ise Chromebook’lar oluyor. Chromebook satışları ne durumda?

Chromebook satışları geçen yıla oranla 4 kat artış gösterdi

9to5Google tarafından yayımlanan araştırmaya göre Chromebook modelleri 2020 yılında inanılmaz bir yükselişe geçti. Genel anlamda dizüstü bilgisayarlara olan bir talebin sonucuyla karşılaşmış olsak da yine de veriler dikkat çekiyor.

Google’ın dizüstü bilgisayar serisi olan Chromebook’lar 2020 yılında 30 milyondan fazla yeni kullanıcıya ulaştı. Bunun yanı sıra 2020 yılının yalnızca dördüncü çeyreğinde yaklaşık 12 milyon satış yapmış olan bu cihazlar, 2019 yılına kıyasla yüzde 287 oranında talep artışıyla karşı karşıya kaldı.

Acer Chromebook 315,

Araştırma şirketleri Gartner ve Canalys verilerine göre 2020 yılında 275 milyon kadar bilgisayar satıldı. Bu ise bilgisayar sektörünün son on yıldaki en büyük genişlemesi. Bu cihazlar genel anlamda iş ve eğitim kaynaklı olarak talep gördü. Evden çalışmaya başlayanlar, evden derslerine giren öğretmen ve öğrenciler bilgisayarlara olan talebin artmasına neden oldu.

Business Insider’ın ulaştığı bir toplantı ses kaydına göre Chromebook’ların eğitim için tercih edildiğini ve okulların toplu alımlar yapmış olabileceğini aktarıyor. Satın alma konusunda daha ucuz, dağıtımı ve yönetimi kolay olan bu cihazlar okullar tarafından öğrencilere dağıtılıyor. Bu noktada istatistiklerdeki artış söz konusu durumla ilişkilendiriliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" 2020 Chromebook’lar için iyi geçti: ‘4 kat daha fazla’ konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2020 Chromebook’lar için iyi geçti: ‘4 kat daha fazla’ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2020 Chromebook’lar için iyi geçti: ‘4 kat daha fazla’ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  2. 2 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  3. 3 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  4. 4 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  5. 5 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  6. 6 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  7. 7 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  8. 8 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  9. 9 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  10. 10 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık