Okunma

2.2 Milyon Müşteri Bilgisi Honda’dan Çalındı


03 Ocak 2011 Pazartesi 08:40
2.2 Milyon Müşteri Bilgisi Honda’dan Çalındı

Honda‘nın Amerika ofisi geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olayla çalkalanıyor. Firma bir hacker saldırsı sonucunda 2.2 milyon müşterisinin özel bilgilerini kaybetti.

Amerikan gazetelerinde olayın yer bulmasından sonra Honda yetkilileri konuya açıklık getiren bir toplantı düzelendi. Yetkililer, 2.2 milyon müşterinin bilgisinin çalındığını doğruladı.

 

 

Hacker Ne Kadar Zarar Verdi?

Ancak, Honda Amerika‘ya göre olay sanıldığı kadar önemli ve büyük değil. Kimliği tespit edilemeyen sanal korsanlar bu müşterilerin sadece adlarını ve e-posta adreslerini çalabildi.

Honda yönetimi bilgiler arasında, sosyal güvenlik numarası gibi hayati bilgilerin bulunmadığını tehit etti. İlk adımı atlatılan krizin nasıl sonuçlanacağını ise zaman gösterecek.

:: Honda sizce bu işten dava edilmeden kurtulabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 2.2 Milyon Müşteri Bilgisi Honda’dan Çalındı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 2.2 Milyon Müşteri Bilgisi Honda’dan Çalındı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2.2 Milyon Müşteri Bilgisi Honda’dan Çalındı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "