Okunma

23 Nisan’a iPad ve Apple Pencil dokunuşu


23 Nisan 2018 Pazartesi 08:00

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yaşları 7,5 ile 13 arasında değişen 15 çocuk iPad ve Apple Pencil ile kendi portrelerini çizdi. “iPad ile Benim Portrem” adlı çalışmalarında çocuklar iPad’in çokyönlülüğüyle kendi hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını birleştirdi.

23 Nisan’da çocuklar iPad ile yaratıcılıklarını konuşturdu

Apple Pencil ile iPad üzerinde sınırsız kağıt, rengarenk ve hiç bitmeyen boyalarla çizim yapan çocukların bazıları kendini sevgiyle beslediği ev hayvanın yanında ya da en sevdiği çiçeklerle çizerken bazıları da hayal ettiği mesleği portresinde yansıttı.

App Store da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için tüm içeriklerini çocuklar için güncelledi.

Yaratıcı Çocuklar için Dr Panda Art Class, Caterpillar Creative Play, Fox&Sheep Movie Creator gibi uygulamalardan; Çocuklara kodlama öğreten, Swift Playgrounds, Code Karts, Kids’n’Code gibi uygulamalara; iPad ve Apple Pencil ile skeç yapabilecekleri Procreate, Folioscope gibi uygulamalardan, Öğrenmeyi eğlenceli hale getiren Lingokids, Homer:İngilizce Okumayı öğren gibi uygulamalara; Çocuklar için Geleceğin Meslekleri Little Fox Animal Doctor, Alpi Çocuk- Diş Doktoru gibi uygulamalara; Küçük Mozartlara Tongo Music, Toc and Roll gibi uygulamalardan Astro Cat Stickers, Super Mario Run Stickers gibi Sevimli Stickerlara pek çok uygulamaya App Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

ipad

Ali: “Ben 7,5 yaşındayım. O yüzden kendimden 7 tane çizdim. Bir tane de yarım çizdim.”

Çağla: “Bu benim portrem. Başta burun çizemiyordum. Çizebildiğimi keşfedince artık hep burundan başlıyorum.”

Defne: “Köpeğimin çiçekleri sevdiğini hatırladım… O yüzden onu da çizmek istedim. Bir de böyle yandan çizdiğim için, aklımda o varmış gibi.”

Efe: “Ben burada geleceğimi çizdim. Çünkü önümüzdeki ay diş teli takacağım. Sonra da tatile gideceğim.”

Ömeralp: “İleride mimar olmak istediğim için kendimi şehirle beraber çizdim. Bu şehir de benim özel şehrim gibi bir şey.”

Özgün Asya: “Kendimi en sevdiğim çiçeklerle birlikte çizdim. Bu çiçekler kiraz çiçekleri. Çok güzel ve çok narinler.”

iPad üzerindeki yaratıcı çizgileriyle bizleri etkileyen çocuklardan favori parçalarından oluşan özel listeler Apple Music’te yer alıyor.

9 Yaşındaki Efe’nin tercihi yüksek enerjili müziklerden, Çağla’nın Türk Halk Müziği’nden alternatif hit’lere yayılan seçkisine; Defne’nin Türkçe Pop ve Elektronik müzik parçalarından oluşan baş döndürücü ritimlerine uzanan 3 farklı müzik listesi Apple Music için çocuklar tarafından özel olarak derlendi.

:: Çocukların çizdiklerini beğendiniz mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 23 Nisan’a iPad ve Apple Pencil dokunuşu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 23 Nisan’a iPad ve Apple Pencil dokunuşu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 23 Nisan’a iPad ve Apple Pencil dokunuşu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "