24 milyon dolarlık oyun turnuvası!


08 Ağustos 2017 Salı 13:00
24 milyon dolarlık oyun turnuvası!

eSpor denilince akla gelen ilk oyunlardan biri olan Dota 2, bir kez daha kendi rekorunu kırarak turnuvalar bazında ulaşılması güç bir ödül havuzuna sahip oldu. The International 2017 kazananı resmen milyoner yapacak.

The International 2017 tarihi yeniden yazıyor

Dota 2‘nin en büyük turnuva organizasyonu olan International, 1.6 milyon dolar ödül havuzu ile başladığı macerasına inanılması güç rakamlar ile devam ediyor. Uzun süredir ödül havuzunu oyuncuların bağışları ile belirleyen turnuva, artık eSporun Şampiyonlar Ligi olacak bir konuma yükseldi.

17-08/08/the-international-2017-dota-2-sdn-1.JPG

En yakın rakibi League of Legends’in bile misli fazla rakama sahip olan ödül havuzu, geçtiğimiz yılı 4 milyon ile geride bırakarak 24 milyon dolara yükseldi. 2012 yılında 1.6 milyon dolarlık bir ödül olduğunu düşününce, 5 yılda gelilen nokta gerçekten de hayret verici.

Şu sıralar çeyrek final mücadeleleri yaşanan The International 2017‘de, büyük final 12 Ağustos‘ta oynanacak.

:: Turnuvayı takip ediyor musunuz?


 • yazarEmin Çıtak

  Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “24 milyon dolarlık oyun turnuvası!” üzerine 8 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Hiç mobaları sevemedim. Mmorpg ler yada Rpg ler varken neden insanlar mobalara yöneliyor anlamıyorum. Yani mantık hep aynı takım odaklı hazır karakterlerle savaş aynı şey tekrar tekrar. Tamam mmorpg ler gibi yüzlerce saat harcamak gerekmiyor ama kendi karakterini yapıp onu geliştirmek özelleştirmek varken herkesin sahip olabileceği karakterlerle sürekli aynı döngüyü yapmanın ne anlamı varki..

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Canlı olarak nereden izleyebiliriz. Bİlgisi olan var mı?

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Niye kıskanayım reis bu oyuna o parayı yatırım yapacaklarına sokakta köpek pisliği temizletsinler millete o parayı verip daha hayırlı ahbap anladın

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Oyunda bişeye benzese bari…

  Yorum yazın

  Geri bildirim