Okunma

24 Special Ops


01 Temmuz 2009 Çarşamba 13:27
24 Special Ops

Güven içerisinde izlediğimiz aksiyon/macera dizilerinin ana karakterlerini kontrol etmek ister miydiniz? 24 dizisinin kahramanı Jack Bauer emrinizde! Hem de sadece birkaç tuş sayesinde. Televizyon ekranlarında yayınlandığında nefesleri kesen 24’ün oyununu, Funclub.tr.samsungmobile.com adresinden cep telefonlarınıza kolayca indirebilirsiniz.


Çevrede bulunan patlayıcılara ateş ederseniz, hemen oradan uzaklaşın zira canınız yanabilir

Maalesef emsalleri gibi Türkçe olmayan bu yapımda, meşhur Jack Bauer’i kontrol ediyoruz. Oyunda yalnızca 4 yön var. Yani telefonun tuşlarıyla çapraza gidemiyorsunuz, ancak iki eksen üzerinde hareket edebiliyorsunuz. Dolayısıyla çaprazınızdaki bir objeye ulaşmak için dikey ve yatay hamleler yapmak zorundayız.

Head Shot

Üçüncü şahıs görünümlü olarak, tepeden bakış açılı bir kamerayla oynadığımız yapımda, hemen hemen her nesnenin arkasına saklanılabiliyor. Dolayısıyla gördükleri yerden bizi yaylım ateşine tutan düşmanlardan bu şekilde sıyrılabiliyoruz. Tabii ateş etmek için kullanılan “5” tuşuna bastığımızda, yerimizden kalkıp, kötü adamları vurabiliyoruz.


Bölüm aralarında zamana karşı harfleri tamamlamaca gibi zorlu görevler bulunuyor

Ateş ederken eğer tuşa basılı tutarsak, düşmanın etrafında bir daire simgesi ortaya çıkıyor. Zaman geçtikçe kırmızı ile dolmayan başlayan bu hale tamamlanınca, düşmana “head shot” yapmış oluyorsunuz ve bir defada onu yere seriyorsunuz. Aksi halde bir kötü adam için bile defalarca ateş etmeniz gerekiyor.

24 Bölüm

Oyun boyunca karşılaşacağınız silahların mermisi tükenirken, elimizdeki standart tabancanın kurşunu sınırsız. Ayrıca bomba gibi ekstralara da sahip olabileceğiniz oyunda, sağlık bar’ı yerine, zırh (Ya da yelek) logosu bulunuyor. Zırhınız bittiğinde serüvenimiz de sona eriyor. Bu yüzden yolda karşılaşacağınız zırhları mutlaka almalısınız. Ayrıca çeşitli bonuslar kazandıran, notebook ve benzeri materyalleri de toplamanız yararınıza olacaktır.


Takip görevlerinde trafik işinizi bir hayli zorlaştırıyor

24’ün yalnızca elinizde tabancayla ilerleyeceğiniz bir oyun olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Zira araba kullanma ve takip görevleri de içeriyor. Bu anlarda yoğun trafikte kaza yapmadan ilerlemeye çalışıyorsunuz. Genel olarak bakıldığında vakit geçirmeye yönelik eğlenceli bir yapım 24. Ancak türevlerinden daha basit olması ve Türkçe dil desteği bulunmaması puanını düşürüyor. 24 Special Ops‘u edinmek için şu adrese başvurabilirsiniz: Funclub.tr.samsungmobile.com

:: 24 dizisini takip ediyor musunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 24 Special Ops konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 24 Special Ops ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 24 Special Ops ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "