Okunma

24 TB’lık Sabit Disk Artık Mümkün


28 Kasım 2010 Pazar 11:00
24 TB’lık Sabit Disk Artık Mümkün

Hitachi ve Japonya’da bulunan Yeni Enerji ve Endüstriyel Gelişim Organizasyonu adlı kuruluş, 24 TB’a kadar kapasite sunabilecek sabit disklerin üretilebilmesi için bir teknoloji geliştirdi. (RAID Hakkında Her Şey)

Geliştirilen teknoloji ile 12 nm boyutunda manyetik yapılar oluşturulabilecek. Böylece diskler üzerine daha yoğun bir şekilde veri yazılabilmesi mümkün olacak.

6,5 cm2’lik bir alan üzerine yaklaşık 3,9 TB veri sığdırılmasına olanak tanıyacak olan bu teknoloji ile 3,5 inçlik sabit disklere 24 TB’a yakın veri yazılabilecek.

 

Yeni veri yazma tekniği ile daha yoğun bir şekilde veri depolanabilecek

 

SATA VE SSD

Bu kadar çok veri için daha yüksek transfer hızları gerekeceği için SATA 6Gbps standardının daha da yaygınlaşması bekleniyor.

Öte yandan bu gelişmenin SSD’lerin yaygınlaşmasını da yavaşlatacağı belirtiliyor.

:: Evinizde toplam kaç GB’lık kapasite var?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 24 TB’lık Sabit Disk Artık Mümkün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 24 TB’lık Sabit Disk Artık Mümkün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 24 TB’lık Sabit Disk Artık Mümkün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "