Okunma

25 yıllık oyun yeniden tasarlanıyor!


11 Kasım 2016 Cuma 11:30
25 yıllık oyun yeniden tasarlanıyor!

Seneler önce Commodere 64 platformunda oyun geliştirerek tüm dünyanın tanıdığı ve Ubisoft gibi köklü firmaların ilk kuruluş dönemlerinde yaptığı çalışmalar ile profesyonel anlamda ilk Türk oyun geliştiricisi ünvanına sahip olan Mevlüt Dinç, yeni oyun projesini Kickstarter üzerinden tüm dünyaya duyurdu.

2000‘li yıllarda ülkemize geri dönerek ve burada Sobee Studios‘u kurarak başlangıçta C4 Robot, İstanbul Kıyamet Vakti ve Supercan gibi oyunları yerli yapım olarak ülkemize kazandıran Mevlüt Dinç, 2013 senesinden itibaren yeni nesile geçmemizle birlikte son yılların popüler yapımları olan “Remake, Remastered ve Redux” gibi ürünlere eski yapımlarını ekleme kararı almış durumda.

Mevlüt Dinç‘in, seneler önce yaptıkları ve yeni neslin bilmediği retro oyunlardan biri olan First Samurai, 25 yıllık bir aradan sonra yeniden tasarlanmaya başladı. Yeni oyunun adı ise Super Samurai olarak geri gelecek. Yani bu durumu bir nevi Street Fighter ile Super Street Fighter arasındaki yenilik gibi de görebiliriz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=7h1blP3VdJs]

Oyun sadece Remastered değil, baştan yaratılıyor!

Mevlüt Dinç, Super Samurai için 80‘li yılların ilk ve en deneyimli oyun geliştiricisi olan Raffaele Cecco ile çalışıyor. Super Samurai projesi, aslında geçmişten günümüze taşınan bir proje olacak. Yani sadece Remastered olarak değil, oyun baştan yaratılıyor.

Oyun içerisinde de Türkiye’den ve Anadolu’dan da birçok motiflerin olacağı, Mevlüt Dinç tarafından bizlere özel olarak bildirildi.

Mevlüt Dinç desteklerinizi bekliyor!

1991 yılında piyasaya çıkmış olan First Samurai, dönemin tüm dünya dergilerinin baş kapak konusuydu. O dönem Call of Duty, Grand Theft Auto gibi yapımlar gibi meşhurdu. Mevlüt Dinç ve Raffaele Cecco liderliğindeki ekip ile yeniden hazırlanan oyun, Kickstarter üzerinden desteklenizi bekliyor.

16-11/11/34d597a2257087272666494266ef994a_original.jpg

Commodere 64 platformunda ilk on C64 oyunlardan kabul edilen bu oyun, Kickstarter’dan gelen destekler sayesinde piyasadaki yerini alacak.

Yenilenen oyunda zaman algısı, zaman kayması gibi değişiklerde bulunurken, oyun 3D grafiklere sahip olacak. Üstün bir oynanış yapısı ve grafikleri ile daha da iyi bir senaryoyla geri dönecek.

1991 yılında yılın oyunu ödülünü alan oyunu tekrardan tasarlayan Türk programcı Mevlüt Dinç’e ve 80‘li yılların ünlü programcısı Raffaele Cecco‘nun hedeflediği rakam 90.000 £. Bu Kickstarter kampanyası, bir ay boyunca devam edecek.

:: Super Samurai için destekte bulunacak mısınız?
yazarTayfun Kumaş

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “25 yıllık oyun yeniden tasarlanıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  destek olalım lafta kalmayalım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Mevlut Dinç'in guzel işler çıkaracağına eminim, Helal olsun gururumuzsun

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kim tutar dedeee

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tam bir nostalji . ama bu oyunun mevlüt dinç tarafından yapıldığını bilmiyordum. helal olsun diyorum, çocukluğumda epey oynamıştım oyunu,gayet güzeldi.

" 25 yıllık oyun yeniden tasarlanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 25 yıllık oyun yeniden tasarlanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 25 yıllık oyun yeniden tasarlanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "