Okunma

Mail Hesabınız Tehlikede Olabilir!


05 Mayıs 2016 Perşembe 16:00
Mail Hesabınız Tehlikede Olabilir!

İnternet üzerindeki en büyük tehlikelerden biri olarak betimlenen hackerlar ve beraberinde siber saldırı tehditi, her geçen gün artmaya devam ediyor.

Şimdiki süreçte ise teknoloji devrini yaşayan insanlık, Rus hackerlar tarafından en büyük siber saldırısına uğramış olabilir.

The Independent’da yer alan habere göre, Rus hackerlar tarafından düzenlenen siber saldırı sonucunda dünya genelinde Gmail, Hotmail, Yahoo dahil olmak üzere 272 milyon mail adresinin şifreleri çalındı.

Siber Güvenlik firması Hold Security’ye göre, söz konusu şifresi ele geçirilen mail adreslerinden büyük bir çoğunluğu Rusya’nın en büyük e-mail servisi Mail.ru’yu da içeriyor.

16-05/05/hackersing.jpg

İnternet Tarihinin En Büyük Siber Saldırı Olabilir

Bazı analistler 272 milyon e-mail adresine yönelik olarak düzenlenen siber saldırının, gelmiş geçmiş en büyük siber saldırı olabileceğini ifade ediyorlar.

Kullanıcıların oturum açma kimliklerini ele geçirmeyi, daha sonrasında çeşitli işlemler yapılmasının öngörüldüğü saldırı sonrasında kullanıcıların endişelerin son derece arttığı ifade ediliyor.

Ayrıca bir Rus forumunda ise, bu sayının belirtildiği üzere 272 milyonla sınırlı olmadığı 1.17 milyar olduğu ifade edildi.

Rus hackerların 272 milyon mail adreslerini çalma sebeplerinin söz konusu çalıntı hesapları karaborsada hayli yüksek fiyatlara satmak oluşturduğu iddia edildi.

:: İnternet tarihinin en büyük siber saldırılarından biri nitelendirilen saldırı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Mail Hesabınız Tehlikede Olabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bizimki çalındımı nasıl anlayabiliriz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bugün sabah telefon açtıgımda clash of clans oynu actım hesabı güncelle cıktı mail yenıle dıyor . whatsapp actım onda da şahsen benim mail de gitmiş fakat geri aldım değiştirim güvenlik kodu ile tüm bilgilerim gitmiş kısaca diyim

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yandex mail kullanın kafanız rahat olsun demek istiyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yorumlara yüksek güvenlik uzmanları gelmiş hoşgelmiş.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Şifreler şifresiz mi saklanıyormuş? Bu bile skandal değil mi?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Rusyapimi karspersky kullanmayin

 7. SDN Okuru dedi ki:

  aynen dün yahoo hesabıma geldi mail rusyadan bağlanıldı diye ne yapacak benim mail i sanki

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Birkaç ay önce aldım elime defteri rastgele sayılar yazmaya başladım. Sonra sayıları karma yaptım. Daha sonra harfler yazıp onlarıda karma yaptım. Daha sonra Sayılar ile harfleri birbirine karma yaptıktan sonra bide sembolleri ve büyük küçük harf karışımı yaptım. 2 adımlı doğrulama birkaç senedir açık zaten.
  Böyle böyle 4 ayrı şifre oluşturdum. 4 ayrı hesabı da birbirine bağladım.

  Yani inş canım ya 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  telefon onaylı giriş yapın 🙂 ruslara bir şok daha yaşatın 🙂 oOOo

 10. SDN Okuru dedi ki:

  İki aşamalı doğrulamayı açın sıkıntı kalmasın.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Ben Şifreyi Değiştirdim

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Dün her saat başı bana da geliyordu sonra spam olarak işaretledim.

" Mail Hesabınız Tehlikede Olabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mail Hesabınız Tehlikede Olabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mail Hesabınız Tehlikede Olabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "