29’uncu Ulusal Bilişim Kurultayı Başladı


22 Kasım 2012 Perşembe 09:02
29’uncu Ulusal Bilişim Kurultayı Başladı

Atılım için Bilişim ana teması ile 29’uncusu düzenlenen Ulusal Bilişim Kurultayı, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla başladı.

Bilişim 2012 Oyun Maratonu’nun teması: Atılım

TBD-TÜBİSAD Yaşam Boyu Hizmet Ödülleri töreninin ardından, Bilişim 2012 Oyun Maratonu tema duyurusu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından “Atılım” olarak duyuruldu.

Brookings Enstitüsü Teknoloji Direktörü, Amerikalı yazar ve siyaset bilimci Darrell West; Populer Science’ın “Tüm Dünyada 2012 Yılının En Parlak 10 Bilim Adamı” olarak gösterdiği Prof. Dr. Aydoğan Özcan ile Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında ders veren Levent Erden’in konuşmaları da “Bilişim 2012” etkinliği çerçevesinde gerçekleştirildi.

Bilişim 2012 29. Ulusal Bilişim Kurultayı 3 gün boyunca sürecek. Etkinlik kapsamındaki tüm programlara katılım, ücretsiz olacak. TBD-Halıcı Beste Yarışması, Bilişim 2012 Oyun Maratonu, “Çizgi Film Yapıyoruz -Animasyon Çalıştayı, TBD 2. Genç Bilişimciler Kurultayı ve En İyi Yerli Oyun Yarışması Ödül Töreni programda öne çıkan etkinlikler arasında yer alıyor. Etkinlik kapsamındaki tüm program, kurultay, kongre, seminerler, çalışma grupları, sunumlara www.tbd.org.tr adresi veya detaylı program için www.bilisim.org.tr adresinden daha fazla bilgi alınabilir.

:: Atılım temalı 29. Ulusal Bilişim Kurultayı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “29’uncu Ulusal Bilişim Kurultayı Başladı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Levent Erden her yerden çıkıyor, yakında salatan çıkacak vallahi 😛

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bilişim Bakanlığı kurulmadan ve de Telekomunikasyon sektörü serbestleşmeden bu ülkede bilişimin B si ilerlemez. Ulaştırma , Denizcilik , Haberleşme bunların hepsi ayrı birer bakanlığın idare etmesi gereken kavramlar…

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Atılım, neyin atılımı ama. E-devlet projesini beceremedik hala da beceremiyoruz. Kurumlar veri paylaşmak ***** />
  Fatih projesi dedik, bu gidişle donanım çöplüğüne dönecek okullar. Adaptasyon sağlanmadan "Ben yaparım olur" mantığı ile nasıl bitecek bu ***** />

  Bilgi ve İletişim konusunda ağır yükü olan bir bakanlığa yetki verdik. Devir bilgi devri ama bir bakanlığı bile yok. Asıl tartışılması gereken konular bunlar.

  Ben çok katıldım bu tür kurultaylara. herkes ürün tanıtma derdinde. Onun dışında iki elin parmak sayısını geçmez adam gibi şeyler…

" 29’uncu Ulusal Bilişim Kurultayı Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 29’uncu Ulusal Bilişim Kurultayı Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 29’uncu Ulusal Bilişim Kurultayı Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?