3.0 yaygınlaşmadan, Bluetooth 4 geliyor


23 Nisan 2010 Cuma 07:45
3.0 yaygınlaşmadan, Bluetooth 4 geliyor

Dünyanın en çok kullanılan iletişim protokollerinden olan ve cep telefonlarımızın değişmez kalemi haline gelen Bluetooth, 3.0 sürümü pek yaygınlaşmadan, 4.0 sürümüyle karşımıza çıkıyor.

 

Bluetooth Special Interest Group’ın açıklamasına göre; Bluetooth 4.0, saniyede 3 Megabyte veri aktarımı yapabilecek ve 62 metrelik menzile sahip olacak. Yeni protokolü destekleyen cihazlar, önümüzdeki yaz ortaya çıkacaklar.

:: Cep telefonunuzdaki Bluetooth sürümü hangisi?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3.0 yaygınlaşmadan, Bluetooth 4 geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3.0 yaygınlaşmadan, Bluetooth 4 geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3.0 yaygınlaşmadan, Bluetooth 4 geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "