Okunma

3 Boyuta Evet, Ücrete Hayır!


30 Eylül 2009 Çarşamba 07:58
3 Boyuta Evet, Ücrete Hayır!

In-Stat adlı istatistik ve araştırma grubunun yaptığı bir çalışma gelecek nesil televizyonlarla ilgili çarpıcı gerçekleri ortaya koyuyor. Araştırmaya göre tüketiciler, her zaman daha iyi bir teknolojiye açık ve hep daha iyisini istiyor. Bu, normal ve beklenen bir sonuç. Fakat iş, 3 Boyutlu televizyonlara gelince durum, biraz değişiyor. Zira, tüketicilerin %64’ü, 3 Boyutlu televizyonlara ilgi duyuyor ve bu teknolojinin gelişmesini, yaygınlaşmasını istiyorken, yalnızca %25’i, bu teknolojiye (3DTV’lere ve 3D yayın içeriğine) para vereceğini söyledi.

Anlayacağımız üzere, tüketiciler, 3DTV’leri ve 3D yayın içeriklerini kullanmak, bu teknolojilerin yaygınlaştığını görmek istiyorlar. Fakat diğer bir yandan da, henüz yeni yeni Blu-ray teknolojisine, HDTV teknolojisine ve diğer ev sistemleri teknolojisine yüksek paralar yatırdıklarından dolayı, tüketiciler yeni bir 3DTV veya 3D yayın içeriğine para aktarmaya razı değil.

:: Bir araştırma da biz yapalım: 3DTV’ler ve içerikleri yaygınlaşmalı mı? Bu teknolojiye para vermek ister miydiniz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3 Boyuta Evet, Ücrete Hayır! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3 Boyuta Evet, Ücrete Hayır! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3 Boyuta Evet, Ücrete Hayır! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "