Okunma

3 TB Diskler Ne Zaman Gelecek?


03 Haziran 2008 Salı 06:00
3 TB Diskler Ne Zaman Gelecek?
IDC’nin raporlarına göre, sabit disklerdeki alan başına depolama miktarı artışı dikkate alındığında, tek başına 3 TB saklayabilecek 3,5 inçlik sabit disklerin gelmesi çok yakın değil. Özellikle, şu noktadan sonra farklı kayıt yüzeyleri ve ısı destekli manyetik kayıt teknolojilerinin kullanılmaya başlayacağını düşünürsek, IDC‘nin raporunda belirttiği 2012 yılı hedefi çok da akıl dışı değil.

Bugünden hesapladığımızda, önümüzde üç yıllık uzun bir ar-ge süreci mevcut. Bu zaman içinde sabit disk teknolojisinin bir dizi değişim ve yeni arayışa yöneleceğini düşünmek zor değil.

Bilgi için: IDC
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 3 TB Diskler Ne Zaman Gelecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 3 TB Diskler Ne Zaman Gelecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 3 TB Diskler Ne Zaman Gelecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "